Zapomnij o Lego – Poznaj kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS

Zapomnij o Lego – Poznaj kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS

Czy tak jak ja macie już dość malutkich klocków na podłodze, na które gdy nadepniesz to idzie skonać z bólu? A może wydajecie ogromne pieniądze na małe pudełeczka lego, po których ułożeniu, figurki lądują na półce, by już nigdy nikt po nie nie sięgnął? Jeśli tak, to mam dla was klocki idealne i są to CARDBLOCKS od Egmont. Te wspaniałe kartonowe pudełeczka zostały nagrodzone przez Komitet Ochrony Praw Dziecka nagrodą Świat Przyjazny Dziecku (tu proszę brawa, bo to naprawdę wyjątkowe osiągnięcie). Są to polskie klocki, całkowicie ekologiczne, które rozwijają wyobraźnię i łączą pokolenia.

W ogromny pudełku otrzymujemy cały zestaw kartonowych klocków, które na początek sami możemy poskładać. W zestawie znajdują się również specjalne łączniki, które pozwalają na stworzenie niesamowitych budowli. tu ograniczeniem może być tylko wyobraźnia. Z kloców można zbudować wielki zamek dla przyszłych rycerzy, albo maleńkie mebelki dla lalkowych księżniczek. Dlatego też te klocki są idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Klocki wykonane są z tektury, toteż są w 100% ekologiczne. Wspaniale pobudzają kreatywność naszych dzieci, ale także dorosłych. Są idealnym sposobem na wspólną rodzinną zabawę, której tak bardzo potrzebują nasze dzieciaki. Producent określa wiek dla użytkownika od 6 lat i faktycznie tak jest. Młodsze dzieci raczej nie poradzą sobie z samodzielnym składaniem kartoników, ale jeśli będą miały wsparcie rodzica, mogą równie dobrze bawić się w tym budowniczym świecie.

Klocki CARDBLOCK w znakomity sposób działają na rozwój wyobraźni przestrzennej. Wiele dzieci potrafi narysować cudowne obrazki, ale zbudować coś z niczego, to już wymaga znacznie więcej trudu. Jednocześnie dzieci uczą się eksperymentowania z figurami i szukania rozwiązań, takich by wymyślona budowla miała odpowiedni kształt.

Te klocki to zupełna nowość na rynku i co ważniejsze zostały opracowane w naszym kraju. Ich twórcą jest Piotr Nawracała i to on stworzył ten niezwykły pomysł dla naszych dzieci. Spotkały się one z ogromnym uznaniem nie tylko wśród rodziców, ale także i dzieci. Dodatkowo ich cena nie jest wygórowana więc można skompletować dziecku sporych rozmiarów zasoby do budowania. A co najważniejsze trudno je przeoczyć na podłodze, więc wasze bose stopy nareszcie będą bezpieczne 🙂 .

Na stronie wydawnictwa tutaj, znajdziecie również instrukcję wideo jak można układać owe CARDBLOCKS. Oczywiście w zestawie również jest instrukcja papierowa oraz książeczka z budowlanymi inspiracjami. Zdecydowanie polecam 🙂

Bawcie się dobrze Kochani

B.