“Zanim powróci strach” C.L. Taylor – Recenzja

“Zanim powróci strach” C.L. Taylor – Recenzja

“Zanim powróci strach” to trzymająca w napięciu najnowsza powieść C.L. Taylor. Wyjątkowo emocjonująca książka, która przez cały czas trzyma czytelnika w garści. Ukazuje jak wygląda obsesyjna miłość oraz jak wydarzenia z przeszłości wpływają na teraźniejszość. Bohaterka powieści została skrzywdzona przez swojego nauczyciela przed laty. Dziś wraca do rodzinnego miasta i musi zmierzyć się z demonami przeszłości, a co gorsza, musi też ocalić kolejną dziewczynę przed tym samym facetem. Jednakże nie wszyscy wierzą w jej słowa i intencje. Sprawa nie jest prosta, czy Lou uda się uratować nastolatkę?

Muszę przyznać, że fabuła tej powieści rozwijała się dosyć powoli. Mimo wszystko, im bardziej zagłębiałam się w tę historię tym bardziej porywał mnie bieg wydarzeń. Z każdą stroną wszystko nabierało pełniejszego kształtu. Powieść jest dosyć mroczna, jak jej okładka i przedstawia różne oblicza miłości. Obsesyjny, zły bohater przeraża, ale jednocześnie chcemy poznać każdy szczegół tego co nim kieruje. Wszystko to sprawia, że czytelnik zadaje sobie wiele pytań i liczy na to, że słusznie odgaduje różne intencje. Niech was to nie zmyli, bo autorka potrafi skutecznie zmylić, a odpowiedzi jakie dostajemy wprawiają nas w zdumienie.

Wyjątkowo przypadła mi do gustu postać głównej bohaterki, Lou. To silna kobieta, która mimo demonów przeszłości, postanawia stawić im czoła, chociaż to ogromnie trudne wyzwanie. Przerażający mężczyzna, który był jej oprawcą, to również fascynująca postać. Nie od dziś bowiem wiadomo, że nas czytelników ciągnie by poznać powody, którymi kieruje się ten zły bohater, a nie tylko ten dobry.

Wszystko to sprawia, że czytając tę powieść mamy burzę emocji. Brutalność, dramat, smutek, złość, chęć wygrania i zdobycia, to tylko kilka z nich. Historia jest naprawdę warta uwagi, toteż zachęcam do lektury.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Zanim powróci strach
Autor: C. L. Taylor
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Dziękuję Wydawnictwu Albatros, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.