“Zamiana” Beth O’leary – Recenzja

“Zamiana” Beth O’leary – Recenzja

A gdyby tak zamienić się z kimś na życie? Nagle wejść w czyjeś buty i spróbować funkcjonować zupełnie inaczej niż do tej pory? W realu chyba nie do końca jest możliwa taka opcja, ale w powieści Beth O’leary, jak najbardziej.

Bohaterką powieści “Zamiana” jest Leena, która zostaje wysłana na przymusowy urlop. Jednym z zaleceń jest zmiana klimatu i całkowity odpoczynek. Toteż dziewczyna wpada na szalony pomysł i na dwa miesiące zamienia się życiem i domem, ze swoją ukochaną babcią. Obie w życiu przeszły bardzo wiele i liczą na to, że taka zamiana pozwoli im poukładać swój świat i spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy.

W związku z decyzją, którą podjęły bohaterki, od teraz Leena będzie śmigać w gumiakach babci i przejmie jej wiejskie obowiązki, natomiast wesoła babcia Eileen będzie wiodła rozrywkowe życie w zabieganym Londynie. Przed młodą kobietą ogromne wyzwania, bowiem jej poprzedniczka dzielnie udzielała się w małomiasteczkowym życiu, a jej sąsiedzi (chociaż dosyć osobliwi) szanują jej zdanie oraz zdolności organizacyjne. Nie łatwo zastąpić ideał. Jeśli zaś chodzi o starszą Panią, to przed nią wyzwania technologiczne, modowe, a także uroki internetowych randek. Aż trudno uwierzyć, że jakakolwiek babcia, może wejść w taki świat i co najważniejsze, świetnie sobie w nim poradzić.

W całym tym zamieszaniu nie obejdzie się bez wątku miłosnego, nieporozumień, szalonych pomysłów i nieprzewidzianych zdarzeń. Mówiąc w skrócie, akcja toczy się na całego, a my jesteśmy obserwatorami tej ciekawej zamiany.

Książka jest wspaniała, optymistyczna, pełna ciepła i rodzinnej atmosfery. Miłość krąży wokół nas, jak mówią słowa piosenki i tutaj czuć ją w powietrzu. Nie brakuje też mądrości i morału. Powieść zdecydowanie godna polecenia.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Zamiana
Autor: Beth O’leary
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Dziękuję Wydawnictwu Albatros, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.