“Zagubieni w kłamstwie” Katarzyna Grabowska – Recenzja

“Zagubieni w kłamstwie” Katarzyna Grabowska – Recenzja

Na tę kontynuację czekałam przebierając nóżkami. Odliczanie dni, wyobrażenia o tym, co może dalej się wydarzyć z ukochanymi bohaterami. W myślach kibicowałam każdemu z nich i wymyślałam co może ich jeszcze spotkać. Jednakże w najśmielszych nawet wizjach nie wymyśliłabym takiego scenariusza jak Katarzyna Grabowska. Jej wyobraźnia jest niesamowita i właśnie dzięki temu, powstała kolejna niesamowita powieść “Zagubieni w kłamstwie”.

W powieści poznajemy dalsze losy, uwikłanej w ogromny spisek Weroniki. W jej rodzinnym Skarbieszu wciąż dzieją się dziwne rzeczy, a sytuacja w przetwórni dziadka jest coraz bardziej zagmatwana. Dziadek ostrzegał bohaterkę, że nie jest tam bezpiecznie, ale mimo to dziewczyna stara się stawić temu czoła. Sytuacja jednak zaczyna ją przerastać, wtedy to postanawia wyjechać nad morze i schronić się, by chociaż na chwilę poczuć się bezpiecznie. Wszystko to sprawia, że kolejny raz zaufała mężczyźnie, który tylko z pozoru jest jej przyjacielem. Ta pomocna dłoń może być drogą do przepaści. Czy Weronice uda się wyjść cało z tej zasadzki?

Wszystkim doświadczeniom Weroniki, towarzyszą uczucia do Jusufa. Miłość, którą go obdarzyła nie daje o sobie zapomnieć, mimo kłamstw, rozczarowań i niewyjaśnionych spraw. Dlatego też, tak trudno jest bohaterce myśleć racjonalnie. Jest ufna w stosunku do ludzi, ale również podejrzliwa. Niestety nie zawsze poprawnie oceni sytuację. Wszystko to sprawia, że jej historia jest wyjątkowo fascynująca, a każdą stronę powieści czyta się z zapartym tchem.

Poznając dalsze losy Weroniki chwilami czułam się załamana, bo to co się działo i czego doświadcza bohaterka było przerażające. “Zagubieni w kłamstwie” to nie tylko zwykły romans, ale również książka pełna mrocznych sytuacji oraz niezwykłych zwrotów akcji. Czytając, kibicowałam miłości, próbowałam rozwikłać zagadkę i jednocześnie nienawidziłam tych, którzy podkładali bohaterce kłody pod nogi. Tak bardzo wgryzłam się w ten świat, że ten realny na chwilę przestał mieć znaczenie.

Najbardziej zaskoczyło mnie jednak zakończenie. Mimo, że niektóre tajemnice zostały rozwiązane, dowiedziałam się nawet więcej niż bym chciała, to jednak ostatnie wydarzenia były jak kubeł zimnej wody. Takie książki chce się czytać i dla takich powieści można poświęcić noce i dnie. Miłość, radość, wzruszenie, okrucieństwo, kłamstwa, zdrady… w “Zagubionych w kłamstwie” czeka na was cały wachlarz emocji. Boję się pomyśleć co będzie dalej…

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Zagubieni w kłamstwie (Wszystkie nasze chwile t.2)
Autor: Katarzyna Grabowska
Wydawnictwo: Videograf