Zagrajmy razem, czyli najlepsze gry planszowe pod choinkę

Zagrajmy razem, czyli najlepsze gry planszowe pod choinkę

Wiadomo już od czasu dłuższego, że planszówki to jedne z naszych ulubionych sposobów na spędzanie rodzinnego czasu. W niektóre gramy z Mirusiem, inne są totalnie dla dorosłych i świetnie się sprawdzają, gdy odwiedzają nas znajomi. Generalnie mocno cenię czas i wszelkie sposoby, które odciągają nasze oczy od telewizorów, komputerów i telefonów. Dlatego tak bardzo kocham i tak bardzo polecam wam gry planszowe. Są idealne pod choinkę, ale służą nam przez cały rok, czy to w deszczowe wieczory czy na pikniku pod chmurką. Sprawdzą się wszędzie i w każdym wieku, byle tylko wybrać te najfajniejsze. Oto kilka z nich, które wyjątkowo przypały mi do gustu, a teraz będziecie mogli je kupić w rewelacyjnej cenie. Szczegóły na samym dole posta. Bawcie się dobrze!

Park dinozaurów

Rodzinka Grywalskich wybrała się do Parku Dinozaurów. Lecz co to? Dinozaury rozbiegły się po parku, a w radiu właśnie zapowiedziano deszcz meteorytów. Pomóżcie dinozaurom wrócić do ich wybiegów, zanim rozpęta się kosmiczna burza. Gracze rzucają specjalną kostką i przemieszczają dinozaury po Parku. Po drodze muszą odnajdywać różne obiekty oraz uważać na Tyranozaury.

 „Park dinozaurów” to gra, która rozwija się razem z dziećmi – po pokonaniu poziomu podstawowego można w niej wspólnie zmagać się z coraz trudniejszymi zadaniami.
Gry z serii Rodzinka wygrywa oswajają małe dzieci z graniem, przestrzeganiem reguł, emocjami związanymi z sukcesem i porażką. Każda rozgrywka to prawdziwa frajda dla dzieci i rodziców niezależnie od końcowego wyniku.
Gracze muszą doprowadzić jak najwięcej dinozaurów do ich wybiegów, zanim skończy się czas (odmierzany przez meteoryt).
Park dinozaurów to gra, która rozwija się razem z dziećmi.
W grze liczy się dobra pamięć oraz taktyka.
W grze nie występuje rywalizacja między graczami, wszyscy mają wspólny cel.
Liczba graczy: 2-6 osób
Wiek graczy: 3-103
(opis pochodzi od wydawcy)

FITS

Międzynarodowy bestseller.

Zdobywca ponad 10 nagród i nominacji.
Świetne wykonanie – plastikowe rampy oraz przestrzenne klocki.
Szybka, prosta i niesamowicie wciągająca gra rodzinna. Gracze starają się zapełnić swoją planszę klockami o różnych kształtach. Klocki zsuwają się po rampie, jak w “Tetrisie”, jednak w zależności od rundy niektóre pola trzeba zasłonić, a niektóre zostawić widoczne. FITS to międzynarodowy bestseller, zdobywca ponad 10 nagród i nominacji – w tym do prestiżowej Spiel des Jahres tytułem najlepszej gry roku w Szwecji.
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 1-4
(opis pochodzi od wydawcy)

Kot Stefan

Czy Kot Stefan przechytrzy myszy?

Małe myszy zajadają się pysznym serem. Lecz uwaga! W pobliżu czai się Kot Stefan! Jeżeli zauważy myszy, czym prędzej postara się je złapać. Kto będzie szybszy? Kot czy myszy?
Jeden gracz jest kotem i bierze drewniany kubeczek. Pozostali gracze układają swoje myszy na serze i trzymają je za ogonki. Gdy na kostce wypadnie symbol kota, gracz z kubeczkiem stara się złapać jak najwięcej myszy. Gracze, którzy się zagapili i nie uciekli w porę, tracą punkty.
Prawda, że Kot Stefan jest przesłodki? Pozory jednak często mylą. Małe myszy wiedzą najlepiej, że trzeba na niego uważać. Kot Stefan ma swój charakterek i jak mało kto potrafi pokazać pazurki.

Celem graczy jest zdobycie jak największej liczby kart, które uzyskuje się w momencie, w którym będąc kotem złapie się mysz lub myszy. Za każdą złapaną mysz gracz będący aktualnie w roli kota otrzymuje jedną kartę.

„Kot Stefan” to przyjemna gra zręcznościowa dla dzieci. Świetnie sprawdza się do ćwiczenia koncentracji i cierpliwości.
Połączenie uroku wszystkich elementów, zabawnych grafik i emocji płynących z gry wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. A i rodzice siłą rzeczy także nie zachowają powagi.

Liczba graczy: 3-5 graczy
Czas rozgrywki: 15 minut
Wiek: 4-104 lata

(opis pochodzi od wydawcy)

Ubongo

Szalona gra, która rozkręci twój mózg!
Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają się jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!
„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Ponad 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy.
Ubongo to ponad 400 niepowtarzalnych zadań.
Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.
Liczba graczy: 1-4
Wiek: 8-108 lat
Czas gry: 25 minut

(opis pochodzi od wydawcy)

Nogi Stonogi

Policz nogi stonogi!

Główną bohaterką tej sympatycznej gry jest stonoga. I to właśnie ona pomoże małym graczom opanować trudną sztukę podstawowego liczenia oraz naukę kolorów.

Dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami warto wybierać gry, dzięki którym maluchy nauczą się radzić sobie z emocjami związanymi z porażką i zwycięstwem oraz ponosić konsekwencje swoich decyzji. Wspaniale, gdyby gry posiadały również element edukacyjny: wspierały naukę kolorów, liczenia, rozwijały spostrzegawczość, pamięć i umiejętność logicznego myślenia. Taką grą z całą pewnością są „Nogi Stonogi”.

„Nogi stonogi” to gra przeznaczona dla dzieci od 4 lat. Rzucając kolorowymi kostkami gracze starają się zdobyć jak najwięcej butów dla swoich stonóg. Urocza, przyjazna oprawa graficzna i wciągająca fabuła sprawiają, że dziecko nawet nie zauważa, że uczy się dodawania i odejmowania dobrze się przy tym bawiąc! Elementy gry wykonane są z grubego kartonu, dzięki czemu gra jest odporna na działanie małych, zwinnych dziecięcych rączek.

(opis pochodzi od wydawcy)

Ryzyk Fizyk FAMILY

Rodzinna wersja imprezowego hitu. Pytania dostosowane do grania w rodzinnym gronie. Proste zasady – mogą grać dzieci od 7 roku życia.

Ile razy w ciągu dnia dzięcioł uderza w drzewo?
Znasz odpowiedź? Postaw pionek na swojej tabliczce. Myślisz, że ktoś inny wie lepiej? Postaw pionek na jego odpowiedzi.
Aby wygrać, nie musisz znać odpowiedzi, wystarczy, że dobrze obstawisz i zaryzykujesz w odpowiednim momencie!
W edycji familijnej zebrano pytania dostosowane do gry w rodzinnym gronie. Uproszczone zasady pozwolą bawić się nawet młodszym dzieciom.
Liczba graczy: 3-10 osób
Wiek graczy: 7-107 lat

(opis pochodzi od wydawcy)

Kochani, wraz z wydawnictwem Egmont, przygotowaliśmy specjalnie dla was rabat w wysokości aż -40% 😀 Wspaniale prawda? Co zrobić, żeby kupić gry po tak obniżonej cenie?

  1. Kliknij w powyższy bannerek reklamowy
  2. Zaloguj się na swoje konto EGMONT lub załóż je
  3. W koszyku zakupowym wpisz mój kod rabatowy: zabialymplotkiem
  4. Ciesz się super tanimi zakupami przed świętami 😀

Bawcie się dobrze Kochani

B.