“Twoja światłość” Annalie Grainger – recenzja

“Twoja światłość” Annalie Grainger – recenzja

Debiuty bywają wyjątkowo dobre, średnie lub wyjątkowo słabe. Szczególnie te, które uderzają w świat literatury młodzieżowej. Jaka więc jest pierwsza powieść Annalie Grainger? Otóż ta książka zdecydowanie zapisała się do grupy pierwszej. Jest to kawałek dobrej literatury, której warto poświęcić odrobinę swojego czasu.

Powieść Pani Grainger to lektura skierowana do młodzieży, ale moim zdaniem dorośli również znajdą w niej coś dla siebie. Szczególnie jeśli jest się rodzicem. Jest to opowieść o nastoletniej Lil, której starsza siostra zniknęła bez śladu. Mimo wielomiesięcznych poszukiwań nikomu nie udało się trafić na jej ślad. Nastolatka jednakże nie traci nadziei i wciąż szuka nowych sposobów na odnalezienie siostry. Wykorzystuje do tego internety i wszystko co przyjdzie jej do głowy. Jest tak mocno zdeterminowana, że wciąż czuje obecność siostry, a nawet prowadzi z nią wyimaginowane rozmowy. Natomiast matka dziewczynek załamuje się i zaczyna mieć ogromne problemy z ogarnianiem życia. Dom staje się zaniedbany, lodówka pusta a nastolatka zdana na siebie samą. Jednakże pewnego deszczowego popołudnia zmienia się wszystko.

Lil jadąc rowerem natrafia na ciało dziewczynki leżące na drodze. Jak się później okazuje należy ona do kobiecej sekty. Tam została wychowana i wierzy w moc światłości. Nastolatka próbuje pomóc tajemniczej osóbce i wówczas okazuje się, że łączy je wspólny mianownik. Co lub kto jest tym łącznikiem między dziewczynami?

Ta książka jest niesamowitą opowieścią, pełną wiary, ogromnej tęsknoty i miłości. Jednocześnie ukazuje jak bardzo skryci bywamy wobec własnej rodziny, jak brakuje nam zaufania do najbliższych oraz jak często borykamy się z własnymi problemami sami, zamiast poprosić o pomoc. Jest również przestrogą dla nas rodziców by uczestniczyć w życiu naszych dzieci i nie bagatelizować tego co wstrząsa ich światem. Książka jest niesamowita i polecam ją z czystym sercem.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Szept
Autor: Lynette Noni
Wydawnictwo: YA!