“Teściowe w tarapatach” Alek Rogoziński – Recenzja

“Teściowe w tarapatach” Alek Rogoziński – Recenzja

“Teściowe w tarapatach” to już druga opowieść Alka Rogozińskiego, w której starsi Państwo rozbawią nas do łez. Na szczęście nie trzeba ich czytać w kolejności, ponieważ obie dotyczą zupełnie różnej zagadki kryminalnej. Autor zadbał także o to, byśmy na samym początku poznali wszystkich bohaterów i przedstawia ich czytelnikowi w wysoce zabawny sposób.

W tej powieści autor mocno skupia się na losach Kazimiery i Mai. Obie bohaterki wyjeżdżają w góry Świętokrzyskie. Każda z nich ma zupełnie inny plan na ten wypoczynek. Mimo to wspólnie pakują się w kłopoty. Morderstwo, pościg i ludzie którzy nie dają spokoju starszym paniom, tak to się zaczyna. Przy czym nie zabraknie tu zabawnych sytuacji i dobrej zabawy.

Kazimiera i Maja są jak ogień i woda. Mają zupełnie różne charaktery, co sprawia że cała przygoda staje się jeszcze bardziej groteskowa. Ścigający je zakon Smoka stwarza najróżniejsze komediowe sytuacje, które czasem zapierają dech w piersi, ale starsze Panie z pewnością potrafią wyjść cało z każdych tarapatów.

Musze przyznać, że w bohaterkach Rogozińskiego idzie się zakochać. Podczas czytania śmiałam się, mimo wątku kryminalnego. Mam wrażenie, że on został zepchnięty na dugi plan. Natomiast to przeżycia tych kobiet stały się głównym wątkiem. Autor ma lekkie pióro, a ja lubię tego typu powieści. Czyta się je szybko i przyjemnie. Niewiele książek Pana Alka miałam okazję przeczytać, ale chyba nadrobię te pozostałe lektury. Coraz bardziej przypada mi do gustu jego styl i pomysły na wyjątkowo zabawną akcję.

W obecnych czasach, gdy tak dużo spędzamy czasu w swoich domach, warto jest sięgnąć po lekką i przyjemną literaturę. Zdecydowanie polecam więc “Teściowe w tarapatach”, z pewnością nie będziecie rozczarowani.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Teściowe w tarapatach
Autor: Alek Rogoziński
Wydawnictwo: W.A.B.