“Szept” Lynette Noni – Recenzja

“Szept” Lynette Noni – Recenzja

Gdy zaproponowano mi przeczytanie książki “Szept” Lynette Noni nie wiedziałam czego się spodziewać. Potem przeczytałam opis i już wiedziałam, że to będzie coś zupełnie nowego. Miałam też przeczucie, że ta książka będzie naprawdę dobra i teraz już wiem, że nie pomyliłam się ani trochę.

Główną bohaterką jest Jane Doe, czyli obiekt Sześć-Osiem-Cztery. Dziewczyna nie mówi od dwóch i pół roku. Dosłownie nie wypowiada na głos żadnego słowa. Jest zamknięta w odizolowanym ośrodku o którym nikt nic nie wie. Właśnie tutaj zostaje poddana wielu eksperymentom. Wszystko po to by ukryć jej niezwykłe umiejętności. Jednakże pewnego dnia dyrektor ośrodka traci cierpliwość do badanej i grożąc konsekwencjami próbuje zmusić ją do przemówienia. Wówczas bohaterka poznaje Londona, a jej życie zmienia się całkowicie. Czy chcecie dowiedzieć się jaki sekret skrywa tajemnicza Jane?

“Szept” to książka, która rozwija się dosyć powoli, ale każde kolejne zdarzenie buduje w czytelniku odpowiednie napięcie. Od pierwszych stron poczułam się zaintrygowana i chciałam wiedzieć co będzie dalej. Taki stan oceniam jako plus i ewidentny sukces autorki, bo sami wiecie, nie każdy potrafi tak pisać. Powieść potrafi zadziwić, co również jej jej wielkim atutem. Wyjątkowo dobrze oceniam również główną bohaterkę, której upór i rozsądek przypadł mi do gustu.

Książka jest wyjątkowo dobrym kawałkiem literatury, która spodoba się zarówno dojrzałemu czytelnikowi jak i młodzieży. Z czystym sumieniem ją wam polecam. Mnie zabrakło tylko wątku romantycznego, ale to dlatego że ja chciałabym mieć je w każdej powieści. Początek tej historii już za mną, cierpliwie będę oczekiwała na kolejne tomy.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Szept
Autor: Lynette Noni
Wydawnictwo: Uroboros