Szary we wnętrzu. Jak wybrać szare dodatki aby nie wiało nudą?

Szary we wnętrzu. Jak wybrać szare dodatki aby nie wiało nudą?

Szary stał się jednym z najmodniejszych kolorów w aranżacjach wnętrz. Barwa ta jest wszechstronna i uniwersalna, świetnie łączy się z wieloma kolorami. Idealnie sprawdza się w każdym stylu wnętrza. Można jej użyć w wyrafinowanych aranżacjach lub surowych loftowych pomieszczeniach. Bardzo dobrze sprawdza się jako kolor przewodni, bądź jako dodatek. Stanowi perfekcyjne tło dla wyrazistych i intensywnych dodatków. Jak więc dobrać szarość we wnętrzu aby powodowała efekt “WOW”?

Gama odcieni szarości jest ogromna. Z powodzeniem można jej użyć na ścianach, podłogach, meblach czy dodatkach. Sprawdza się w każdym wnętrzu i obecnie jest jednym z ulubionych kolorów wielu projektantów. Wśród amatorów pomieszczeń skandynawskich jest wręcz niezbędna. Zjednała do siebie ludzi. Aktualnie, choćby maleńki jej element, znajdziecie w każdym domu. Jestem pewna, że w waszych zaciszach również posiadacie coś w odcieniu szarości.

Szarość łączymy w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na przytulnym i ciepłym wnętrzu, warto zestawić ją z odcieniami brązu i beżu oraz z drewnianymi elementami. W bardziej surowym i nowoczesnym wnętrzu możemy połączyć ją z bielą i czernią. Natomiast jeśli chcemy osiągnąć awangardowy efekt  zastosujmy ją z dodatkami w kolorach żółci, pomarańczy, różu czy jaskrawej zieleni. Szarość można zastosować w każdym pomieszczeniu salon, kuchnia, jadalnia, sypialnia czy łazienka, a nawet ogród.

Niektórzy powiedzą, że życie bywa wystarczająco szare, żeby jeszcze otaczać się w domu szarością. Ja chcę pokazać wam, że szarość może wnieść do waszego życia nie tylko piękno, ale również ciepło i pozytywną energię. Na przykład szary koc z wełny czesankowej. Niesamowity dodatek do waszego wnętrza, który już sam w sobie jest przytulny, a do tego tak bardzo oryginalny i nietuzinkowy. Zdecydowanie wygrywa w wyścigu ze zwykłym kocykiem z polaru.

Szarość może we wnętrzu stworzyć relaksującą i kojącą przestrzeń. Mimo, iż jest to kolor zimny i bardzo stonowany, to dzięki miękkim dodatkom i ciekawym fakturom, nada aranżacji przyjemnego klimatu. Jeśli zestawicie je z lampionami czy świecami, podkreślicie dodatkowo wyjątkową moc szarości. Wprowadzając pastelowe dodatki możecie pokusić się o wyrafinowany styl francuski, a styl glamour uzyskacie dodając złoto, miedź czy srebro. Szarość bowiem poradzi sobie w każdym stylu.

Specjalnie dla Was wyszukałam kilka wspaniałych dodatków w odcieniach szarości w popularnych sklepach ZARAHOME oraz HOME&YOU. Zerknijcie.

Źródła foto: www.drivenbydecor.com, www.home-designing.com, news.barilga.mn, www.sannaslandofillusion.com, studio11.pl,
ladnydom.pl, www.domzpomyslem.pl, faylar.com, www.zarahome.com, home-you.com

 

B.

 1 thought on “Szary we wnętrzu. Jak wybrać szare dodatki aby nie wiało nudą?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *