“Szalone kury Pana Dropsa” Ala Hanna Murgrabia – Recenzja

“Szalone kury Pana Dropsa” Ala Hanna Murgrabia – Recenzja

“Wyobraźcie sobie kurnik.
A teraz wyobraźcie sobie 4 kury…

Urodzona przywódczyni to Pola, najbardziej łakoma to Klementyna, Gertruda jest znana z wyciągania logicznych wniosków, a Emma jest najmłodsza i pewnie dlatego najbardziej dba o linię.

Kury niepodzielnie królują na podwórku. Wie o tym Pan Drops, ale także podwórzowy pies Znajda i kilka innych zwierząt, które pojawią się w kolejnych opowiadaniach.

Kury królują i realizują własne kurze plany, czy to się komuś podoba, czy nie. Bo w końcu wszystko, co nowe, trzeba zbadać. Albo ewentualnie się przed tym schować (jak przed wnukami Pana Dropsa, które uwielbiają bawić się kurami jak lalkami!). Grunt, żeby w każdej sprawie mieć własne kurze zdanie. A że podczas czytania będziecie przy tym pękać ze śmiechu, to już nie jest wina kur, prawda?”

Po takiej zapowiedzi z okładki nie da się przejść obojętnie obok książki. “Szalone kury Pana Dropsa” to niesamowita komedia dla dzieci w wieku sześciu – ośmiu lat. Jej bohaterkami są wyjątkowe cztery kury, które łączy prawdziwa przyjaźń. Każdą z nich cechują inne talenty, ale żadnej z nich nie brakuje temperamentu. Są mądre i pomysłowe, a z takiego połączenia może wyniknąć tylko dobra komedia.

Wszystkie kury mieszkają w gospodarstwie Pana Dropsa, który jest bardzo dobrym gospodarzem i ogromnie dba o swoje zwierzęta. Wyjątkową cierpliwością obdarzył cztery bohaterki: Polę, Emmę, Klementynę i Gertrudę. Uwierzcie mi, że do tego co wyczyniają przyjaciółki wiadro wyrozumiałości to może być za mało. Stawić czoło ich szalonym pomysłom to nie lada wyzwanie.

Kury w gospodarstwie przeżywają mnóstwo przygód i często ich plany nie przebiegają zgodnie z zamierzeniami. Mimo to wyciągają wnioski ze swoich poczynań, które uczą również młodych czytelników. 

Warto również nadmienić, że książka wydana jest w solidnej twardej oprawie. Z pewnością będzie czytana wielokrotnie więc to duży plus. Dodatkowo opatrzona jest w piękne rysunki Pani Klaudii Murgrabia, które pomagają w wyobrażeniu sobie tych pełnych dobrego humoru opowieści. Książkę śmiało mogą czytać dzieciaki samodzielnie, ale świetnie sprawdzi się również jako lektura czytana do poduszki. Zdecydowanie polecam, dawno sama się tak nie uśmiałam.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Szalone kury Pana Dropsa
Autor: Ala Hanna Murgrabia
Wydawnictwo: Dragon

Dziękuję Wydawnictwu Dragon, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.