Świat starożytny w 100 słowach

Świat starożytny w 100 słowach

“Świat starożytny w 100 słowach” to książka, która wybrałam z myślą o sobie. Uwielbiam tamte czasy i z przyjemnością zaczytuje się w książkach je opisujących. Tym razem postawiłam na swoisty słownik najważniejszych pojęć, by przypomnieć sobie fakty, które umykają mi z pamięci. Ta książka okazała się być do tego idealna.

Na kartach książki znajdziecie aż sto pojęć, a ich wyjaśnienia są ciekawe, inspirujące i napisane prostym zrozumiałym językiem. Wszystko to sprawia, że książka idealnie wpasuje się w klimaty młodego czytelnika, jak i tego dorosłego. Pojęcia dotyczą życia, budowli czy wydarzeń związanych z Rzymianami, Grekami oraz Egipcjanami.

Dzięki tej lekturze macie możliwość poznać niesamowite wynalazki, fascynujące postacie i ciekawostki, a także wyjątkowo piękne ilustracje, które wprowadzą was w świat starożytności. Jest to również świetna możliwość poszerzenia swojej wiedzy, a także wsparcie w szkolnej edukacji, bo wiedza nie musi być nudna.

Książka wydana jest z największą starannością, co sprawia że każdy chce zajrzeć do jej wnętrza. Nie da się przejść obok niej obojętnie. Zdecydowanie polecam.

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper Collins , Egmont