“Superbohaterki” Marvel – Lorraine Cink – Recenzja

“Superbohaterki” Marvel – Lorraine Cink – Recenzja

Puk puk! Czy jest tu ktoś kto nie wie czym jest Marvel? Jeśli tak, opuść tę stronę i nie czytaj dalej. To dla ciebie strata czasu. Natomiast jeśli znasz tę markę, kojarzysz logo, a jeszcze lepiej, jeśli kochasz wszelkie Marvel’owskie opowieści i bohaterów.. Musisz tu zostać!

Na rynku wydawniczym pojawiła się bowiem książka o wyniosłym tytule “Superbohaterki” czyli 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata. Jest to pigułka wiedzy o dziewczynach, niesamowitych osobowościach i bohaterkach, którymi od lat inspirują się pokolenia czytelniczek. Każda z nich zasługuje na uwagę. Ich odwaga i siła, chęć zmiany świata na lepsze są inspirujące. Dodatkowo ich osobowość jest ciekawa i intrygująca. Do tej pory nie byłam w stanie zrozumieć jak ich losy łączą się ze sobą, a ta książka wyjaśniła mi kilka kwestii i otworzyła oczy na nowe perspektywy.

W książce poznacie życiorysy 65 kobiet, bohaterek jakich niewiele. Podczas lektury przyda się skupienie, bo ogrom informacji tam zawartach trzeba przyjąć z otwartą głową. Jednakże koniec końców, połączycie fakty i zrozumienie Marvel’owski świat odważnych kobiet.

Całości dopełniają piękne ilustracje Alice X Zhang. Dzięki nim łatwiej wkroczyć w ten nietuzinkowy świat. Książka jest bardzo dobrym dodatkiem dla fanów i udowadnia, że bohaterowie nie zawsze są jedynie męskiej płci. Kobiety równie mocno potrafią skopać tyłki komu trzeba.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Superbohaterki. Marvel
Autor: Lorraine Cink
Wydawnictwo: Egmont

Dziękuję Wydawnictwu Egmont, za możliwość zrecenzowania tych wyjątkowych książek.