SUMMER IN HAMPTONS czyli spełnienie wakacyjnych marzeń w Twoim wnętrzu

SUMMER IN HAMPTONS czyli spełnienie wakacyjnych marzeń w Twoim wnętrzu

W wielkim świecie, Hamptons to oczywiście niepowtarzalne letnisko nowojorskich bogaczy. Miejsce to jest wręcz owiane legendą. Majestatyczne rezydencje, ekskluzywne auta, lokale w których znajdzie się wykwintne smaki z całego świata, białe przyjęcia i sposób życia, który dla większości jest wręcz nieosiągalny. Czy choć odrobinę tego klimatu można więc wprowadzić w zaciszu naszych polskich domów?

Ależ oczywiście! Styl Hampton w aranżacji wnętrz zawdzięcza swą nazwę właśnie tej, słynnej letniskowej miejscowości. Wnętrze tego typu powinno być wyciszające i przytulne o stonowanych barwach. Kolor przewodni to oczywiście nieskazitelna biel, przełamana odcieniami brązu i beżu oraz dodatkami w kolorze błękitnego nieba. Niejednokrotnie spotkacie się również z użyciem szarości i srebra w każdym wydaniu.

Nieodłącznym elementem stylu Hampton, jest wiklina. Meble, ekskluzywne fotele, dodatki w postaci wazonów czy lamp. Ilu projektantów, tyle pomysłów na jej zastosowanie we wnętrzu. Ponieważ już zaczepiłam temat oświetlenia, myślę że warto wspomnieć tu o przymusowych dużych i jasnych abażurach, które perfekcyjnie wkomponowują się w przytulny klimat Hampton.

Wśród wiklinowych foteli warto postawić wytworne pikowane pufy i wygodną klasyczną kanapę. Koniecznie z dużą ilością poduszek ozdobnych.

Na jakie wzory zaś można postawić w takim wnętrzu? Zdecydowanie unikamy poduszek z napisami czy zwierzątkami mrugającymi do nas okiem. Styl Hampton to klasa i snobizm sam w sobie, więc adekwatne będą tu szerokie pasy, kraty, motywy wodne i roślinne. Wykorzystujemy je na tekstyliach, bo tu sprawdzają się najlepiej. Całości dopełnić powinny oczywiście świeże kwiaty w wazonach (osobiście polecam peonie).

Źródła fotografii: pinterest.com oraz katesingerhome.com

B.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *