Seria “Strrraszna Historia” Terry Deary – Recenzja

Seria “Strrraszna Historia” Terry Deary – Recenzja

Jeżeli w waszym domu zamieszkuje młody człowiek, który kilkanaście dni temu ponownie powrócił do szkolnych zakamarków, to jestem pewna że kolejny raz w waszych głowach pojawia się koszmar pt. “Znowu nauka, znowu ślęczenie po nocach itd.” Na wasze szczęście z pomocą przychodzi wam Wydawnictwo Egmont, które już jakiś czas temu stworzyło niesamowitą serię książek o nazwie “Strrraszna Historia”. Otóż, wcale nie taka straszna, właśnie dzięki tym pozycjom.

Dziś seria tych książek doczekała się już nowej odsłony, jeszcze ciekawszej i jeszcze bardziej kuszącej. W środku każdej z nich znajdziecie nie tylko interesujące ilustracje, ale przede wszzystkim wyjątkowe treści, dobrane tak aby czytelnik wyciągnął z nich jak najwięcej, a do tego dobrze się bawił. Straszne historie to nauka przez humor i obok tego nie da się przejść obojętnie. Nawet najbardziej oporny uczeń, nie będzie w stanie oderwać się od tych niesamowitych przygód i historycznych faktów, a co za tym idzie, sprawniej pozna fakty i dawne zwyczaje.

Specjalnie dla was wybrałam aż cztery tytuły z tej wyjątkowo wartościowej serii:

“CI ODJAZDOWI JASKINIOWCY”
“CI OKRUTNI RZYMIANIE”
“GROŹNI RYCERZE W PONURYCH ZAMCZYSKACH”
“KRWAWI WŁADCY I WREDNE KRÓLOWE”

Już same tytuły sprawiają, że książka samoistnie ląduje w dłoni waszego dziecka. Na kilometr czuć, że skrywają one tajemnice i niesamowite przygody godne ich uwagi. Pachnie zabawą, nieprawdaż?

We wszystkich książkach, tuż po otwarciu okładki mamy spis treści oraz krótki wstęp, w którym czytelnik informowany jest o formie wypowiedzi jakiej użyto do komunikacji. Jednocześnie autor daje do zrozumienia, że w książkach znajdują się fakty, których próżno szukać na lekcji historii w szkole. Tuż dalej znajdują się również kalendaria, spisy władców, wyjątkowo istotne fakty czy ciekawostki warte uwagi.

Trzeba tutaj przybić piątkę autorowi, który nie cacka się ze swoim czytelnikiem i absolutnie nie ukrywa przerażających zdarzeń. Nie unika krwawych scen, które jak wiadomo towarzyszyły nieodłącznie dawnym władcom. Ukazuje czytelnikowi druga stronę intrygi, zarazy czy często krwawych i bezlitosnych obrzędów. Zwraca uwagę na to, że nie zawsze wygrywa sprawiedliwość, a historia to nie bajka, gdzie wszystko kończy się happy endem.

 

 

 

 

 

 

Seria “Strrraszna historia” to wspaniała forma nauki, zgłębiania historycznych wydarzeń czy poznania niesamowitych przypadków. Nie tylko pomoże bezboleśnie przejść dziecku przez różne etapy nauki historii w szkole, ale również pozwoli mu zabłysnąć, wykorzystując ciekawe zagadnienia na lekcjach w szkole. Wszystko to wzbogacone jest o komiksowe rysunki, pomysłowe przepisy i wyjątkowe instrukcje obsługi. Wyobraźnia działa więc na pełnych obrotach. Jednakże, aby wasze dziecko wyciągnęło z tego jak najwięcej, jest jeden warunek, musi lubić czytać 🙂 Na szczęście język, którym napisane są te tomiki jest łatwo przyswajalny, a te trudniejsze pojęcia dobrze wytłumaczone.

Jak to się czasem mówi “dla każdego coś miłego”. Dziecko ma zabawę i naukę w jednym. Rodzic święty spokój o lekcje historii w szkole, a do tego masa pożytecznie spędzonego czasu.

Zaintrygowani? Mam taką nadzieję, bo najzwyczajniej warto się skusić.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Strrraszna historia
Autor: Terry Deary
Wydawnictwo: Egmont

Dziękuję Wydawnictwu Egmont, za możliwość zrecenzowania tych wyjątkowych książek.