“SEN O ANIELE” Katarzyna Mak – Recenzja

“SEN O ANIELE” Katarzyna Mak – Recenzja

Kontynuacja bardzo dobrej książki nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale jeśli autorka ma na to pomysł, można oczekiwać naprawdę dobrego rezultatu. Jak już wspominałam przy “Dotyku Anioła“, jeśli na świecie ktoś potrafi odczarować banalne scenariusze, to z pewnością jest to Katarzyna Mak.

Drugi tom powieści już na początku wprawia czytelnika w osłupienie. Niespodziewana śmierć głównej bohaterki wbija nóż w serce. Szybko jednak okazuje się, że to sprawnie zaplanowana operacja i sfingowana śmierć. Te wydarzenia sprawiają, że z rozdziału na rozdział Angel staje się zupełnie innym człowiekiem. Wiara, która ją prowadziła zostaje zachwiana. Przykre doświadczenia łamią serce i tworzą pustkę, którą niełatwo będzie wypełnić. Z drugiej jednak strony dotychczas odpychający miłość oraz niegrzeczny Brad, staje się kochającym tatusiem, wierzącym w Boga. Oboje żyją na dwóch różnych krańcach świata, doświadczają smutku, żalu, załamania. Czy będzie im dane znowu się spotkać i być razem?

Muszę przyznać, że w pewnym momencie nie wiedziałam już  w jaki sposób autorka może rozwiązać tak daleko posunięty scenariusz. Zakończenie jednakże przypadło mi do gustu, było nietypowe i satysfakcjonujące.

Powieść pełna jest wyjątkowo trudnych emocji. Bohaterowie, nie tylko ci główni, zmagają się z ogromnymi tragediami. Czasem sprowadza to ich na wyjątkowo złą ścieżkę, ale mimo wszystko czytelnik nie potrafi wyzbyć się wobec nich sympatii. Autorka zręcznie splata ich losy i tworzy wciągającą fabułę.

Sięgając po “Sen o Aniele” musicie być już po lekturze pierwszego tomu, aby w pełni zrozumieć wydarzenia i uczucia, którymi targani są bohaterowie. Z pewnością nie pożałujecie tego czasu, szczególnie jeśli literatura kobieca jest jednym z waszych ulubionych gatunków.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Sen o Aniele
Autor: Katarzyna Mak
Wydawnictwo: Videograf