“Sekretne życie pisarzy” Guillaume Musso – Recenzja

“Sekretne życie pisarzy” Guillaume Musso – Recenzja

Jestem wielką fanką Musso. Nie przeczytałam jeszcze wszystkich jego powieści, ale zdecydowanie mam zamiar nadrobić brakujące tytuły. Niektórzy uważają, że książki autora są powtarzalne i mają podobny schemat. Mnie to odpowiada. Wiem, czego oczekiwać od książki po którą sięgam. Mimo tych podobieństw, to każda z historii Musso jest niepowtarzalna i potrafi mnie zaskoczyć. Tak też było i tym razem.

W “Sekretnym życiu pisarzy” autor ukazuje kulisy sławy. Nie zawsze twórca potrafi sobie z nimi poradzić i nie zawsze jest gotowy na rozgłos oraz brak prywatności. Toteż bohaterem tej powieści stał się Nathan Fawles, bestsellerowy pisarz, który pewnego dnia postanowił skończyć z pisaniem i całkowiście odizolował się od świata i ludzi. Od tamtego momentu, a minęło już dwadzieścia lat, mieszka na małej wyspie. Zostaje samotnikiem i cieszy się z własnego azylu z dala od mieszkańców wyspy. Również od tamtego czasu, dziennikarze nie dają mu spokoju i za wszelką cenę starają się poznać przyczyny takiej decyzji sławnego pisarza. On jednak nie chce udzielać wywiadów i skutecznie odstrasza nękających go pismaków. Jest jednak kobieta, dziennikarka, która nie zamierza odpuścić i wyciąga na światło dzienne informacje, które zmuszają autora do zmierzenia się z demonami przeszłości. Dodatkowo na wyspie zaczynają się dziać złe rzeczy. Brutalne morderstwo wstrząsa małym miasteczkiem. Na jaw wychodzą sekrety, które dawno temu zostały pogrzebane, ale jak widać nieskutecznie.

Ta książka to swoisty labirynt wokół pewnej zagadki. Jeśli skręcisz w złym kierunku, możesz nigdy nie dotrzeć do prawdy i nie poznać rozwiązania tej historii, a uwierz mi jest ono nadzwyczaj zaskakujące. Powieść jest tajemnicza i ma wiele twarzy. Łamigłówka jest trudna, a autor wodzi nas za nos. To jak swoista zabawa w “kotka i myszkę”, w którą naprawdę warto zagrać. Uważajcie jednak, by nie dać się zwieść z pozoru oczywistym rzeczom.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Sekretne życie pisarzy
Autor: Guillaume Musso
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Dziękuję Wydawnictwu Albatros, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.