“Samotny banan” Sylwia Majcher – Recenzja – Czytam sobie EKO Egmont

“Samotny banan” Sylwia Majcher – Recenzja – Czytam sobie EKO Egmont

Dziś powracam do Was z kolejną pozycją serii “Czytam sobie EKO”. Jest to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Wybitni polscy autorzy przygotowali wam wciągające historie, które nie tylko rozwijają umiejętność czytania, ale również uczą jak być eko w dzisiejszych czasach. Mój mały Szkrabek nie potrafi jeszcze czytać, ale dzięki nam rodzicom chętnie wsłuchuje się w te opowieści i chłonie wiedzę niczym gąbka wodę. Jak to mówią, przyjemne z pożytecznym.

Jakiś czas temu przedstawiłam wam pierwsze pozycje serii, które pojawiły się na rynku wydawniczym. Możecie zerknąć do nich tutaj. Natomiast tym razem przybliżę Wam książkę dla tych, którzy nie chcą marnować jedzenia.

“Samotny banan” to krótka opowieść o owocu, którego nikt na straganie nie chce kupić, ponieważ nie wygląda doskonale. Jego skórkę pokrywają brązowe plamy i każdy kręci nosem na jego widok. Toteż banan trafia do pudełka, a przecież ktoś mógłby go jeszcze zjeść. Jak się pewnie domyślacie książka ukazuje jak łatwo pozbywamy się rzeczy, które nie cieszą naszego oka. Jeśli coś jest brzydkie, łatwiej się tego pozbyć niż wykorzystać.

Osobiście nie znoszę marnowania jedzenia. Trafia mnie grom z jasnego nieba, kiedy coś zapomniane zepsuje się w lodówce i muszę się tego pozbyć. By uspokoić odrobinę sumienie i starać się prowadzić dom eko, mamy na swoim podwórku kompostownik. Tam trafiają niedobitki i odpadki. Mimo to, każdy produkt próbuję wykorzystać na sto procent i jest to jedna z podstawowych zasad, które wpajam mojemu malcowi. Książki typu “Samotny banan” mocno pomagają mi w tej edukacji. Toteż polecam ten tytuł wszystkim eko rodzicom.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Samotny banan
Autor: Sylwia Majcher
Wydawnictwo: Egmont

Dziękuję Wydawnictwu Egmont, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.