“Rumcajs” Václava Čtvrtka i Radek Pilař – Recenzja

“Rumcajs” Václava Čtvrtka i Radek Pilař – Recenzja

Koniec z obiektywnym ocenianiem książek. Kiedy mam w dłoniach coś takiego, to nie umiem. Zwyczajnie nie umiem być obiektywna. Postać Rumcajsa jest dla mnie niesamowicie ważna. Jest elementem wielu moich wspomnień, a także życia obecnego. Nie tylko za sprawą bajek, które oglądałam jako maluszek, ale również, a nawet przede wszystkim, za sprawą mojego ukochanego taty.

W kręgu przyjaciół i rodziny, mój tatuś nazywany jest właśnie Rumcajsem. Dom moich rodziców nazywa się Rumcajsówka, a w jego wnętrzu znajdują się nawet bajkowe elementy związane z tym kolorowym człowieczkiem. Mówiąc w skrócie, Rumcajs jest ze mną od dzieciństwa i będzie jeszcze bardzo długo. Dlatego też, spośród wielu bajek wydawnictwa Nowa Baśń, wybrałam właśnie tę pozycję o Rumcajsie. Mam nadzieję, że dzięki niej przybliżę te opowieści i rodzinną historię, mojemu synkowi.

Nowe wydanie “Rumcajsa” jest przepiękne. Już na starcie urzeka wyjątkowej jakości okładka, przyjemna w dotyku i kolorowa jak bajka, którą zapamiętałam. To wspaniały i wielki powrót legendarnego rozbójnika. Jak wszyscy wiedzą, jego domeną jest okradanie bogatych i dawanie biednym. To człowieczek o ogromnym sercu, którego wspiera żona Hanka oraz synek Cypisek. Natomiast jego przygody nie mają sobie równych.

W nowym wydaniu znajdują się aż dwadzieścia cztery wspaniałe opowieści. Wszystkie pełne przygód, dobrego humoru i niepowtarzalnego charakteru rozbójnika w czerwonym kapelusiku. Łatwo policzyć, że wystarczą na cały miesiąc wieczornych bajanek przed snem. Dodatkowo niosą ze sobą pozytywne rady oraz ważne przesłanie, które ukazuje dzieciom, że warto pomagać innym. Szczególnie tym, którym dzieje się na świecie gorzej.

Historie Rumcajsa miały ogromny wpływ na nas, tak wiele lat temu. Dziś zdają się być jeszcze bardziej wartościowe i wciągające. Wśród całej gamy kolorowych bajeczek na rynku wydawniczym, warto zawrócić i wziąć z półki odrobinę wspomnień z ubiegłych lat, by chwilę później pokazać je naszym dzieciom i wspólnie przeżywać te niesamowite przygody.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Rumcajs
Autor: Václava Čtvrtka i Radek Pilař
Wydawnictwo: Nowa Baśń