Różowy puder – wnętrze w odcieniach policzków

Różowy puder – wnętrze w odcieniach policzków

Pastele we wnętrzu zapewniają bardzo optymistyczny efekt. Przynoszą wyciszenie i upragniony relaks. Jednocześnie sprzyjają odprężeniu i pobudzają wyobraźnię. Róż zastosowany we wnętrzu często odbieramy jako infantylny, zarezerwowany dla małych dziewczynek. Dziś jednak udowodnię wam, że może być bardzo elegancki, odbierając mu złą sławę.

źródło: sfmeble.pl

 Podstawą zastosowania różu w aranżacji, jest dobór odpowiedniego odcienia. Zbyt intensywna barwa użyta na ścianie czy tapicerce, może być bardzo przytłaczająca i męcząca dla oczu. Ciemne odcienie również trudniej połączyć z innymi barwami w otoczeniu. Dlatego też polecam wam odcienie pastelowe. Zdecydowanie łatwiej użyć ich w aranżacji, tak aby pięknie komponowały się z bielą, szarością, innymi pastelami, czy wytwornym złotem. Ten odcień również świetnie zgra się z naturalnym drewnem i beżowymi tonami. Bardzo popularne jest również przełamanie go delikatną miętą lub wyrazistą czernią.

źródło: mymilestone.com

Ostatnio zachwyciło mnie połączenie pastelowego różu z intensywnym odcieniem żółtego. Ten zestaw jest nie tylko bardzo odważny, ale również nowatorski, a efekt to po prostu ogromne wooooow. Wspaniale podkreśla charakter wnętrza. Mocny i zdecydowany kolor żółty, nadaje wnętrzu szyku. Jednakże przy tego typu aranżacji trzeba stosować dodatki z umiarem, aby nie przytłoczyć spokojnej aury.

źródło: teppich.guru

 Jeżeli macie ochotę użyć różu we wnętrzu, ale nie na ścianie, postawcie na minimalizm i wybierzcie jeden element w tej barwie. Może to być na przykład niebanalna sofa, fotel, dywan czy nawet komoda. Będą one wyglądały zjawiskowo w białym wnętrzu. Idealnie również wpasują się w beżowe i szare aranżacje. Przy wyborze tylko jednego elementu, możecie pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i szaleństwa.

źródło: blog.mirjan24.pl

Bardziej odważni mogą pokusić się o zastosowanie różu w wyjątkowo wzorzystych tekstyliach i tapetach. Oczywiście taki dobór dekoracji musi również znać swój umiar, a wszystkie zastosowane dodatki powinny być w tym samym stylu. Jeśli nie chcecie stworzyć efektu ogromnego bałaganu, darujcie sobie łączenie pięknych różowych kwiatuszków z geometrycznymi wzorami, bo taki zestaw nigdy nie będzie wyglądał olśniewająco.

Jak widzicie pastelowy róż w waszym wnętrzu nie musi kojarzyć się z małą dziewczynką, ale może świadczyć o wysokiej klasie dojrzałej kobiety. Tak więc, róż nie tylko na policzki! Pozwólcie sobie na odrobinę spojrzenia przez różowe okulary.

B.

źródło: dobrzemieszkaj.pl
źródło zdjęcia głównego: dobrzemieszkaj.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *