“PRZEZNACZENIE MA TWOJE IMIĘ” KATARZYNA GRABOWSKA – RECENZJA

“PRZEZNACZENIE MA TWOJE IMIĘ” KATARZYNA GRABOWSKA – RECENZJA

Historia Weroniki Skarbierskiej odnalazła swoje zakończenie, a wszystko za sprawą ostatniego tomu “Przeznaczenie ma twoje imię”. Ogromnie rzadko żegnam się z bohaterami powieści z takim bólem i ogromną tęsknotą, ale tak się dzieje zawsze przy powieściach Katarzyny Grabowskiej. Jej pióro jest genialne i światowej klasy.

W ostatnim tomie serii “Wszystkie nasze chwile”, główna bohaterka Weronika wyjeżdża do Argentyny. Spędza tam aż sześć lat wychowując dziecko i poszukując ukojenia. Jednakże prawdziwej miłości nie da się tak zwyczajnie zapomnieć. Mimo iż tak daleko od rodzinnego Skarbiesza znajduje nowych przyjaciół, którzy są jak rodzina, wciąż tęskni. Dlatego też pewnego dnia decyduje się wrócić chociaż na chwilę. Ale powrót na stare śmieci może być bolesny, szczególnie jeśli wciąż czeka na nią niebezpieczeństwo. Na domiar złego los, który ogromnie lubi płatać figle, nie pozwala pozostać kobiecie niezauważoną i na jej drodze staje Jusuf, mężczyzna dla którego jej serce znowu zaczyna mocniej bić, a miłość zaczyna o sobie przypominać. Ktoś jednak kolejny raz spróbuje zniszczyć spokój którego zaznała Weronika i podejmie wszelkie działania by zniszczyć jej życie oraz skrzywdzić najbliższe jej osoby.

Katarzyna Grabowska kolejny raz zafundowała mi emocjonalną huśtawkę. Jako matka małego synka, w pewnym momencie myślałam, że porwę tę książkę na strzępy, ale chęć poznania dalszych losów bohaterki trzymała mnie w ryzach. Muszę przyznać, że przez jeden dzień pracę odłożyłam na bok, obiadu nie ugotowałam, dziecko sprzedałam tatusiowi i tylko czytałam. Nie byłam w stanie oderwać się od tej powieści. Ona jest aż tak dobra. Dodatkowo porusza wyjątkowo trudne tematy i kwestię nietolerancji. Nie ma w niej ani grama nudy i monotonii, a już od pierwszych stron wciąga jak wir.

Cała seria “Wszystkie nasze chwile” jest nieziemska. Każdy z trzech tomów cechuje ta sama wartka akcja, która zaskakuje i wprawia czytelnika w osłupienie. Kilkakrotnie już powtarzałam, że talent pisarski Pani Katarzyny marnuje się w tym kraju, bo gdyby te powieści zostały wydane przez wielkie zagraniczne wydawnictwa, to dziś pióro Grabowskiej zalałoby cały świat.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Przeznaczenie ma twoje imię (Wszystkie nasze chwile t.3)
Autor: Katarzyna Grabowska
Wydawnictwo: Videograf