Powrót do dzieciństwa i bujanie w obłokach czyli huśtawka w domu

Powrót do dzieciństwa i bujanie w obłokach czyli huśtawka w domu

Cofnijmy się do dzieciństwa. Pamiętam, że gdy byłam jeszcze małym brzdącem, biegnąc na plac zabaw pod blokiem powtarzałam sobie – Żeby tylko huśtawka była wolna, żeby tylko chociaż jedna. Uwielbiałam bujać się wysoko i wyżej i wyżej, czuć powiew wiatru na skórze i bujać w obłokach, zamykać oczy i czuć się lekka jak piórko. Pamiętam bujawkę w domu mojej babci. We framudze drzwi pokojowych wkręcone były ogromne haki, na których wujek zawieszał mi drewnianą huśtawkę. Niepogoda nie stanowiła już przeszkody, mogłam bujać się w domowym zaciszu. Dziś nastała moda, która rozpowszechniła trend umieszczania wszelkich bujaków jako element aranżacji. Ich popularność rośnie w ogromnym tempie. Nadają wnętrzu interesującego wyglądu i w ciekawy sposób organizują przestrzeń wypoczynkową. Domownikom oferują miejsce do odpoczynku i bujania w obłokach. Huśtawki we wnętrzu przybierają obecnie najróżniejsze kształty i nie są już przeznaczone jedynie dla dzieci. Można więc dobrać taką, która wpasuje się do waszego wnętrza.

Huśtawka to idealny wynalazek w dziecięcym pokoju i chyba nie muszę tu dodawać dlaczego. Niejednokrotnie spotkacie ją również na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Wspaniale wpisze się również w wystrój salonu. Można umieścić ją tuż naprzeciw telewizora czy kominka. W sypialni natomiast zawieszona huśtawka stworzy intymną przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Jeśli zawiesimy ją przy oknie, powstanie miejsce do rozważań i marzeń.

Decydując się na umieszczenie huśtawki we wnętrzu musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W pierwszej kolejności należy dobrze przemyśleć miejsce do jej umieszczenia. Zadbajmy o odpowiednią odległość od innych elementów, jak wyposażenie czy ściany. Jeżeli nie zadbamy o przestrzeń, możemy ryzykować uderzeniem lub zniszczeniem innych przedmiotów. Drugi aspekt to oczywiście montaż do którego powinniśmy zaopatrzyć się w haki, wkręty i karabińczyki, które utrzymają nawet bardzo duże obciążenie. Ważne jest również sprawdzanie mocowania co jakiś czas. Nie można bowiem dopuścić do ich poluzowania i stworzenia zagrożenia upadkiem. Dzięki huśtawkom dziecięca i kojąca radość jest również przeznaczona dla dorosłych.

Huśtawki mogą być klasyczne drewniane, podwieszane na grubych linach. Jednakże we wnętrzu perfekcyjnie sprawdzają się również te w kształcie ogromnego kosza, kuli czy podwieszanego fotela. Bardzo modne stały się również siedziska stylizowane na hamaki oraz ogromne worki z pufą w środku. Warto udekorować je miękkimi poduszkami lub oryginalną narzutą, jednocześnie dodając im stylu i nadając im przytulny charakter.

W naszym domku już mamy swoją małą huśtawkę. Umieściliśmy ją w pokoju małego M. i wybraliśmy taką w kształcie ogromnego worka. Jest zawieszona tylko tuż nad podłogą więc nie stanowi zagrożenia dla maluszka. Idealnie sprawdza się jako bujak i mini namiot. Jest na tyle duża, abyśmy i my rodzice mogli się w niej zanurzyć kiedy czuwamy nad zabawami synka. Stanowi nieodłączny element każdej igraszki, choć czasami znikają w niej zabawki i ciasteczka. Jeśli więc w waszym wnętrzu uda się wam wygospodarować kawałek przestrzeni na huśtawkę to mówię – Wieszajcie śmiało!

B.
źródła fotografii: ablimoo.com, lightningbase-cdn.com, mocosubmit.com, cdn.remodelista.com, losangelesluxuryhouses.com, yosiquese.com, kokopelia.pl


4 thoughts on “Powrót do dzieciństwa i bujanie w obłokach czyli huśtawka w domu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *