“PostScriptum” Piotr Pietrzak – PATRONAT ZABIAŁYMPŁOTKIEM

“PostScriptum” Piotr Pietrzak – PATRONAT ZABIAŁYMPŁOTKIEM

“Postscriptum” to kontynuacja debiutanckiej powieści Piotra Pietrzaka pt. “Nic więcej“. Kolejny raz spotykamy się z głównym bohaterem, artystą rzeźbiarzem – Piotrem. To naprawdę udane spotkanie. Z ogromnym zaciekawieniem czekałam na dalsze losy jego i Agnieszki. Cieszę się, że to czekanie nie trwało zbyt długo i w moje dłonie szybko wpadł kolejny tom tej powieści.

W poprzedniej książce poznaliśmy kilka faktów o naszym przystojnym bohaterze, ale dopiero teraz mamy szansę wkroczyć w jego przeszłość. Autor krok po kroku opisuje wszystkie wydarzenia z życia młodego mężczyzny, które go ukształtowały. Jego ogromnie trudne dzieciństwo, pobyt w domu dziecka, a także wybuchową ścieżkę do miejsca, w którym jest obecnie. Wszystko to przeplatane jest z codziennością, która obecnie nie daje mu dojść do siebie. Wielka utracona miłość, nie pozwala młodemu bohaterowi zapomnieć i kroczyć dalej wybraną ścieżką. Omija go jego własny, debiutancki wernisaż i bycie cząstką tego sukcesu. Tego nie będzie już w stanie odzyskać, ale może los postawi przed nim szansę na coś znacznie większego? Gdy na pozór wszystko staje się poukładane, znowu pojawia się Ona, a życie kolejny raz wywraca się do góry nogami. Jak wiele takich przewrotów jest w stanie znieść jeden człowiek? Czy mimo wszystko odnajdzie swoją drogę, spokój i szczęście?

Obie powieści Pietrzaka mają to do siebie, że rozkręcają się dosyć powoli. Ogrom szczegółowych opisów wydarzeń i uczuć odrobinę utrudnia dojście do sedna, ale mimo wszystko książki te czyta się z zapartym tchem, bo chęć dowiedzenia się co będzie dalej jest ogromna. Autorowi gratuluję naprawdę ciekawego pióra, które ma szansę zachwycić wielu czytelników.

Historia ta, może nie należy do bardzo odkrywczych. To kolejna miłosna opowieść, która chwyta nas czytelników za serce, ale jest w niej taka iskra, która sprawia, że ciężko o niej zapomnieć. Jestem pewna, że kiedyś jeszcze do niej wrócę, by jeszcze raz przeżyć rozterki Piotra Lorenza.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Postscriptum
Autor: Piotr Pietrzak
Wydawnictwo: Videograf