Plemiona “Wojna Bogów” “Próba Bogów” Łukasz Radecki – Recenzja

Plemiona “Wojna Bogów” “Próba Bogów” Łukasz Radecki – Recenzja

Tak się jakoś niefortunnie składa, że większość polskich młodzieżówek to raczej gnioty, których nie mam ochoty czytać. A tutaj proszę! Zaskoczenie na maksa. Łukasz Radecki nie tylko sprostał moim oczekiwaniom, ale również sprawił, że nie mogę doczekać się kolejnych tomów serii. Obyś szybko pisał, wyjątkowo zdolny autorze.

Seria Plemiona to wyjątkowa nowość na rynku wydawniczym. Jest adresowana do młodzieży, ale starsi czytelnicy kochający fantastykę i mitologię, również zakochają się w tej historii. Książka oparta jest na słowiańskich wierzeniach, które są nam bardzo bliskie. Okazuje się jednakże, że to czego uczą nas w szkołach, może znacznie odbiegać od prawdziwych wydarzeń z dawnych lat. Tym bardziej, jeśli do głosu dochodzi ogromna wyobraźnia Pana Radeckiego.

Zdarzenia w tych powieściach skupiają się wokół trójki nietypowego rodzeństwa. Są to dzieciaki zakompleksione, które nie potrafią dostrzec swojej prawdziwej wartości. Ulegają wpływom otoczenia, niekoniecznie z dobrym skutkiem. Co może się stać, gdy trójkę opanowanych przez technologię nastolatków wrzuci się w czasy Słowian? Wszyscy troję, w skutek dziwnych okoliczności trafiają bowiem do takiej właśnie krainy, gdzie w czasach sprzed Mieszka I, ludzie wiarę stawiają ponad wszystko, a Bogowie oraz liczne pradawne stworzenia istnieją naprawdę i namacalnie. Każde z nich ląduje w innym miejscu i musi stawić czoła innym przeciwnościom. Również każde z nich musi pokonać swoje słabości, odpuścić przyzwyczajenia i zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Wszystko to sprawia, że ich życie całkowicie się zmieni, a przemianie ulegną również ich charaktery oraz samoocena. Nowe warunki wymuszają na nich nowe działania. Czy to będzie zmiana na lepsze?

Po dwóch tomach tej serii mam wyjątkowo mieszane uczucia. Zdecydowanie jestem zachwycona piórem autora, pomysłem na tę historię, kreacją bohaterów, a także ogromną wyobraźnią pisarza. Jest jednak jedna rzecz, która wsadziła mi nóż w serce. I jestem pewna, że wy również będziecie mieli podobne uczucia. To jednak pozostanie tajemnicą do dnia, w którym przeczytanie oba tomy Plemion i zanurzycie się w krainie Słowian tak głęboko, jak i ja. Wówczas czekam na wasze emocje i opinie. Razem będziemy przeżywać te wspaniałe wydarzenia oraz te smutne i dramatyczne.

“Wojna Bogów” oraz “Próba Bogów” Łukasza Radeckiego to pozycje, które polecam z czystym sumieniem.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Wojna Bogów, Próba Bogów
Autor: Łukasz Radecki
Wydawnictwo: Nowa Baśń