“Pieśń ziemi” Robin Wall Kimmerer – Recenzja

“Pieśń ziemi” Robin Wall Kimmerer – Recenzja

“Pieśń Ziemi” to wyjątkowo barwna książka, która zabiera czytelnia w podróż o wspólnych korzeniach ludzkości i naszej planety. Autorką jest Robin Wall Kimmerer, profesor botaniki i członkini plemienia Poławałomi. To co próbuje nam przekazać, to życie i natura, którą powinniśmy celebrować, a nie niszczyć.

Autorka ogromną uwagę poświęca naturze. Chce pokazać jej piękno i uczulić nas na to że należy podejść do niej z szacunkiem. Wszystko to poparte jest wierzeniami przodków i magicznymi opowieściami. Jej słowa są jak muzyka, tak pięknie opisują otaczający nas świat i zawsze niosą ze sobą pewien morał, który skłania do myślenia. Pani Robin opowiada również o tym jaka więź może wytworzyć się między naturą a człowiekiem, a także o tym jak tę więź pielęgnować. Bowiem jest to nasz obowiązek, by zadbać o otaczający nas świat.

Wszystkie opisy przyrody, zwierząt czy miejsc są niesamowite i wymuszają na czytelniku całkiem nowe spojrzenie na ich temat. Czytając tę powieść nie sposób zatrzymać myśli i przejść obojętnie wokół otaczającego nas świata. Mimo tak wyniosłych odczuć, książka nie jest nudna, ale zachwycająca i wciągająca do ostatniej strony. Jednakże ostrzegam, że po jej przeczytaniu nic co was otacza, nie będzie już takie samo. Wasze podejście do natury ulegnie zmianie i z pewnością będzie to zmiana na lepsze. Dlatego też polecam tę powieść wszystkim, którym flora i fana wokół nas, nie jest obojętna.

“Pieśń Ziemi” z pewnością otworzyła mi oczy na wiele spraw. Nie sądzę, abym nagle zaczęła przytulać drzewa i dziękować im za to, że dzięki nim moje dziecko ma kartki na których maluje, ale jestem pewna że postaram się chociaż w małym stopniu zadbać o “własne podwórko” i będę uczulać synka, na to że o otoczenie trzeba dbać i darzyć je szacunkiem.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Pieśń Ziemi
Autor: Robin Wall Kimmerer
Wydawnictwo: Znak