PIERWSZE SŁOWA. ZESTAW EDUKACYJNY – RECENZJA

PIERWSZE SŁOWA. ZESTAW EDUKACYJNY – RECENZJA

Czasy “zostań w domu” zmusiły nas rodziców do samodzielnego zadbania o naukę naszych dzieci. Robaczki w wieku szkolnym mają wsparcie nauczycieli, ale te przedszkolne poniekąd zostały pozostawione nam. I chociaż każdy próbuje swoim pociechom wypełnić maksymalnie czas zabawą, kolorowaniem czy inną formą kreatywnej aktywności, to warto również zadbać o ich naukowy rozwój.

Aby wykonać te niesamowicie trudne zadanie, jakim jest nauczanie, warto sięgnąć po dobre pomoce naukowe. Tutaj na ratunek przybiega nam wydawnictwo Egmont, które w swojej ofercie dla najmłodszych ma wspaniałą serię “Czytam sobie”. W ramach tego programu pojawiło się magiczne pudełko o nazwie “pierwsze słowa”, które ma na celu wspomóc pierwsze kroki w poznawaniu liter i samodzielnemu czytaniu.

Zestaw zawiera:

  • książkę z serii “Czytam sobie, poziom 1, Doktor Ola” wraz z naklejkami i dyplomem sukcesu
  • poradnik dla rodziców ze wskazówkami, jak pracować z dzieckiem
  • 60 kart edukacyjnych
  • alfabet z podziałem na spółgłoski i samogłoski
  • karty z literami do układania słów i zdań

Zestaw nie należy do najtańszych, ale jest wyjątkowo dobry i pomocny. Dodatkowo jego wykonanie jest solidne. Z pewnością posłuży długo, nawet kilkorgu dzieci. Z załączonej książeczki, nasze dzieci dowiedzą się jak ważny i potrzebny jest zawód lekarza oraz weterynarza. To wyjątkowo wartościowa historia, które dzięki dużym literom, a także krótkim zdaniom, pozwala stawiać pierwsze kroki w umiejętności czytania.

W załączonym poradniku, rodzice znajdą przydatne informacje odnośnie metod nauczania i jak rozpocząć edukację od poznawania liter, tak aby nasze dziecko nabrało chęci do rozpoczęcia nauki. Wśród nich znajdą się takie pomysłowe działania, jak gra Memory z użyciem kart i podpisów lub nauka pisania z użyciem piasku.

Ten zestaw to wspaniała pomoc do nauki czytania w domowym zaciszu. Chociaż moim zdaniem powinna być również wykorzystania w nauczaniu szkolnym. Klasyczny elementarz można już odłożyć na półkę. Polecam “Pierwsze słowa” dzieciom od 4 roku życia, a w szczególności ich rodzicom, którym brakuje pomysłu na kreatywne i skuteczne nauczanie.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Czytam sobie. Pierwsze słowa
Wydawnictwo: Egmont

Dziękuję Wydawnictwu Egmont, za możliwość zrecenzowania tego wyjątkowego zestawu.