“Parzyziółko” Wydawnictwo Tadam – Recenzja

“Parzyziółko” Wydawnictwo Tadam – Recenzja

Są takie książki dla dzieci, które z pozoru, wydają się być zupełnie nieinteresujące dla maluchów, a jednak zaskakują. Wydawnictwo Tadam zasila biblioteczki właśnie takimi pozycjami. Tym razem sięgnęłam po książkę przeznaczoną dla najmłodszych, która okazała się być swoistą lekcją zielarstwa. Kiedy wpadła w moje dłonie, pomyślałam: idealny moment! Właśnie rozpoczyna się wiosna, a na naszej działce czas zasadzić zioła, które tak kochamy i chętnie wykorzystujemy w kulinarnych przygodach. W jeden ze słonecznych poranków zgłębiałam swoją wiedzę wraz z Mireczkiem, a w ten świat magicznych roślin wprowadził nas profesor Parzyziółko. Jak nikt inny kocha zioła i zna każdy ich sekret. Musicie go poznać!

Profesorek, to wyjątkowy miłośnik zielarstwa. Perfekcyjnie zna zastosowanie każdej roślinki i jej historię. Na dodatek potrafi przekazać swoją wiedzę w niezwykle ciekawy sposób. Chociażby taki lubczyk, niby zwykła zielona roślinka, którą dodajemy do zupy, a przecież dawniej uważana była za eliksir miłości! Albo znana wszystkim mięta, czy to możliwe, że ma coś wspólnego z greckimi bogami? A może bazylia potrafi uchronić przed wzrokiem Bazyliszka? Profesor Parzyziółko zna odpowiedź na każde pytanie i jest bardzo pomocny przy zakładaniu własnego zielnika. Do tego, na tacy podaje kilka tajnych przepisów na smakowitości z udziałem ziół właśnie. Tyle dobroci na zaledwie kilkudziesięciu stronach tej wyjątkowej książki.

Ten bajko-poradnik możecie z powodzeniem wykorzystać przy wspólnym planowaniu zielnika. Może być świetnym początkiem do nauki ogrodnictwa i przede wszystkim idealnym pomysłem na wspólnie spędzony czas. Dzieciaki powyżej szóstego roku życia, same poradzą sobie z tą lekturą. Treści są proste do zrozumienia, czcionka odpowiednio duża, a ilustracje tak piękne, że zapierają dech w piersi. Człowiek aż rwie się do sadzenia, podlewania i pielęgnowania. Warto sięgnąć po tak wartościową lekturę dla najmłodszych. Choć na rynku wydawniczym jest ogrom bajkowych książek, chociażby znanych z telewizji opowieści, to czasem trzeba dziecku zaserwować również dawkę wiedzy. W takim przypadku najlepiej sprawują się książki od Wydawnictwa Tadam, dla których dobry rozwój dzieci, jest niezwykle ważny.

Dziękuję Wydawnictwu Tadam, za to, że zafundowało nam tak niezwykłą, wspólną przygodę.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Parzyziółko
Autor: Dorota Wojciechowska-Danek
Wydawnictwo: Tadam

 46 thoughts on ““Parzyziółko” Wydawnictwo Tadam – Recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.