“Papiernik. Targowisko opowieści” Roch Urbaniak – Recenzja

“Papiernik. Targowisko opowieści” Roch Urbaniak – Recenzja

Wbrew temu co możecie pomyśleć, Papiernik to nie jest kolejna książka o składaniu origami. To coś znacznie, znacznie lepszego. To dzieło sztuki, które zawiera nie tylko niesamowite opowieści, ale również piękne obrazy krakowskiego artysty Rocha Urbaniaka. Autor tej niezwykłej lektury postawił nie tylko na treść, ale również na piękno. Te połączenie okazuje się być strzałem w środek tarczy, bo obok tej książki nie da się przejść obojętnie. Poznajmy więc ją bliżej.

Roch Urbaniak  jest malarzem, absolwentem Akademii Sztuk Pięknych. Ilustracje, które znajdują się w książce cieszą oko, również jako obrazy. Są wspaniałym dopełnieniem opowieści autora. Natomiast jego historie, są niepowtarzalne i świadczą o bogatej wyobraźni pisarza. Prawdopodobnie były inspirowane jego podróżami.

W tomie “Papiernik. Targowisko opowieści” mamy okazję poznać osobliwe miejsce, jakim jest Targ Opowieści. Tutaj właśnie zaczyna się magia, jak mówią. Targ jest pełen przedmiotów iście magicznych, ale wyjątkowym produktem, który można nabyć, są historie spisane przez Papierników z odległych zakątków. To właśnie tutaj zjeżdżają się ludzie z całego świata, niezależnie od rangi i pozycji, którzy mocno spragnieni nowych opowieści, grzecznie czekają na swoją kolej.

Książka adresowana jest do nieco młodszych czytelników niż ja, ale odnalazłam w niej część siebie. Chyba jestem jedną z tych osób zażarcie spragnionych nowinek. Historie w niej zawarte, są wciągające i ciekawe. Aby się w nich nie pogubić, oprowadza nas po nich Papiernik. Dzięki niemu poznamy innych osobników jemu podobnych oraz ich osobliwe opowieści. Wszystkie postacie są iście baśniowe, mają dziwne imiona i idealnie wpasowują się w te historie. Przecież na Targowisku opowieści, nic nie może być oczywiste i przewidywalne.

Powtórzę się pewnie, kiedy stwierdzę, że Wydawnictwo TADAM kolejny raz wydało coś niezwykłego. Ale faktycznie tak jest. To co powstaje w ich progach, zawsze zachwyca, a przede wszystkim niesie ze sobą, wartościową i wyjątkową treść. Co więcej “Papiernik. Targowisko opowieści“, to już druga pozycja o tak niesamowitej fabule. Poprzedni tom “Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści“, trafił na rynek wydawniczy już jakiś czas temu. W związku z tym, jeśli jeszcze nie znacie tych tytułów, nie poznaliście tego nietuzinkowego świata, to czas sięgnąć po obie te książeczki. Młodziaki szybko pokochają te historie i kolorowe strony, a najmłodszym możecie poczytać je sami, bowiem potrafią zauroczyć, niezależnie od wieku.

Dziękuję Wydawnictwu Tadam, za to, że zafundowało nam tak niezwykłą, wspólną przygodę.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Papiernik, Targowisko Opowieści
Autor: Roch Urbaniak
Wydawnictwo: Tadam

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.