Palmy, tropiki? Czy to możliwe w czterech ścianach? Bali Style we wnętrzu

Palmy, tropiki? Czy to możliwe w czterech ścianach? Bali Style we wnętrzu

Dla jednych kicz dla drugich hit, a dla mnie moda sezonowa. Nowy trend, który pojawił się w wakacyjnych kolekcjach popularnych sklepów. Weźmy go odrobinę pod lupę.

Większość z nas kocha odpoczynek pod palmami. Ciepły tropikalny klimat, pełne słońce, morska bryza, egzotyczne rośliny, ptaki i owoce. Dla wielu osób to spełnienie marzeń i przepis na idealny odpoczynek. Istnieje możliwość wprowadzenia tego klimatu do wnętrza własnego domku. Na rynku znajdziecie dodatki i tekstylia, które w prosty sposób z salonu, łazienki, balkonu czy sypialni utworzą klimat rodem z Bali.

Już w PRL-u palma zagościła w naszych mieszkaniach. Wówczas była chyba drugą najpopularniejszą rośliną doniczkową, zaraz po paprotce. Patrząc przez ten pryzmat, nie kojarzy się ona najlepiej i często określana jest najbardziej kiczowatym elementem ówczesnych wnętrz. Dziś warto spojrzeć na tę roślinę przychylnym okiem. Palma sama w sobie posiada ogrom zalet. Jest długowieczna i wprowadza egzotyczny nastrój do wnętrza. Pozwala poczuć równikowy klimat. Jednakże nie koniecznie musicie stawiać jej żywy okaz w pomieszczeniu. Wystarczą odpowiednio dobrane dodatki. W pierwszej kolejności warto wybrać tekstylia, które w najprostszy sposób oddadzą klimat tropikalny. Poduszki, zasłony, bieżniki itp. Bardziej odważni mogą pokusić się o palmową ścianę. Wybór tapet o tym wzorze jest naprawdę szeroki. Nie zapomnijcie również o dodatkach takich jak podkładki, liście palmowe, obrazy, wazony, pościel czy koce.

Czy już w waszych główkach zagościła myśl “urlop na Bali, to było by coś!”? Wnętrze pod palmami to również niekończące się źródło pozytywnej energii i dobrego nastroju. Zdecydowanie rozgrzewają i ożywiają one przestrzeń soczystymi barwami. Bogata gama dostępnych akcesoriów pozwala aby ten urokliwy nastrój zagościł na stałe w waszych domach.

 

Wybierając aranżację wnętrza w stylu Bali, uzyskacie wakacyjny klimat przez cały rok. Jednakże nasuwa się tu pytanie, czy wówczas prawdziwe lato będzie tak atrakcyjne i czy ten design nie znudzi się zbyt szybko? Odpowiedzi nie podam, ponieważ zależy to od waszego charakteru, odwagi, szaleństwa i indywidualności. Osobiście uważam, że aranżacje tego typu robią ogromne wrażenie i z pewnością należą do nietuzinkowych.

B.

Źródła fotografii: hemoon.fr, pakamera.pl, home-you.com, maisonique.pl, powodz.pl, houzz.com


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *