“Olszany. Kamienna róża” “Olszany. Droga do domu” – Recenzja

“Olszany. Kamienna róża” “Olszany. Droga do domu” – Recenzja

Pierwsze wrażenie zawsze jest bardzo ważne, albo zapamiętasz coś na długi czas, albo szybko zapomnisz. Tym razem z pewnością to co przeczytałam, zostanie w mej pamięci na długo. To spotkanie z twórczością Pani Agnieszki było wyjątkowe i zostanie ze mną na jakiś czas. Seria “Olszany” o której za chwilę dowiesz się znacznie więcej skłania do refleksji, a czas spędzony z tą lekturą, z pewnością nie będzie stracony.

Obie książki “Droga do domu” oraz “Kamienna róża” to bardzo dobrze napisane i wciągające historie. Mimo, że nie należą do najcieńszych lektur, każdą z nich można wchłonąć w jeden wieczór. Barwni bohaterowie, stary dom na Pomorzu, pięknie nakreślone krajobrazy, poszukiwanie własnych korzeni i tajemnica, wszystko to łączy się we wspaniałą historię, którą warto poznać.

Główna bohaterka powieści, to kobieta po przejściach. Po trudnych wydarzeniach, niekoniecznie potrafi się pozbierać i zacząć żyć na nowo. Los zmusił ją do powrotu w rodzinne strony, by sprzedać dom po dziadku. Jednakże ta wizyta nie będzie prosta, a miejsce do którego trafia, staje się lekarstwem na dręczące ją problemy. Na wierzch zaczyna wypływać pewna historia z przeszłości, ale rozwikłanie tej zagadki nie należy do prostych zadań. Akurat gdy bohaterka poszukuje swojej nowej drogi, życie pokazuje jej nowe perspektywy i być może podsuwa rozwiązanie. Czas by odnalazła swoje szczęście, ale również kogoś, z kim będzie mogła je dzielić. Rodzinne tajemnice zdają się jednak nie mieć końca, bo w każdej z książek pojawia się nowa zagadka do rozwikłania.

W tej historii autorka ukazuje wiele ważnych problemów, z którymi czytelnik łatwo może się utożsamiać. Jednocześnie zadbała o to, by z każdą stroną targały nami różne emocje. Czytając te powieści przyszykujcie się na radość, motyle w brzuchu, ale także żal i złość. Warto również wynieść z niej odrobinę wiedzy, gdyż jest to bardzo przemyślana historia, niosąca ze sobą mądrość. Tutaj teraźniejszość łączy się z przeszłością, a podążanie za rozwikłaniem każdej z tajemnic, jest niesamowitą przygodą. To wspaniała pozycja na jesienne wieczory. Zdecydowanie polecam.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Olszany. Droga do domu, Olszany. Kamienna róża
Autor: Agnieszka Litorowicz – Siegert
Wydawnictwo: W.A.B.