“Obca miłość” Katarzyna Grabowska – Recenzja

“Obca miłość” Katarzyna Grabowska – Recenzja

Pierwsze 5 stron książki i już jesteś w innym świecie. Pierwsze 5 stron książki i już nie potrafisz jej tak zwyczajnie odłożyć. Pierwsze 5 stron i czujesz, że przepadłaś, a reszta świata przestała istnieć. Czy to jest możliwe? Cholera tak! Ale tylko, jeśli to cudo wyszło spod pióra Katarzyny Grabowskiej.

W zasadzie, na tym mogłabym zakończyć swoje wywody na temat Obcej miłości, ale nie zostawię was tak rozochoconych moim wstępem. Nie porzucę was moi Kochani. Uchylę rąbka tajemnicy.

Bohaterką najnowszej serii Katarzyny Grabowskiej “Wszystkie nasze chwile” jest Weronika, studentka zarządzania w Łodzi. Dziewczyna pochodzi jednak z maleńkiej wsi, gdzie była wychowywana przez dziadka, którego wspomagali życzliwi sąsiedzi. Dziś ten świat nie jest już dla bohaterki niczym atrakcyjnym, choć za małolata, był rajem na ziemi. Weronika ma swój plan na życie. Wszystko jednak diametralnie się komplikuje, po jednym telefonie. To on zmienił całe jej życie i to on zabrał grunt pod nogami. Wokół dziewczyny są przyjaciele, którym ufa, ale czy faktycznie mają dobre intencje? Wśród skomplikowanej intrygi, morderstw i zakazanej miłości, bohaterka musi odnaleźć prawdę, a wy będziecie mogli jej w tym towarzyszyć.

Powieść “Obca miłość” dostarcza czytelnikowi niezapomnianych wrażeń. Zacznijmy od tego, że jest to zupełnie nowa historia na rynku wydawniczym. Jak dotąd, ani razu nie spotkałam się z podobnymi nawet wątkami. Bohaterowie są ciekawi, przemyślani i zdecydowanie dobrze wykreowani. Każdy z nich wnosi do powieści swój klimat i nadaje jej ton. Wszystkie sytuacje, które spotykają występujące w książce postacie, są zaplanowane, owiane aurą tajemniczości, a do tego pełne zaskakujących zwrotów akcji. Każdą stronę czyta się z zapartym tchem. Tu nie ma miejsca na nudę. Nieoczywiste i trudne do przewidzenia zdarzenia sprawiają, że poziom tej powieści jest ogromnie wysoki. Jestem pewna, że książka może stać się światowym bestsellerem, jeśli ktoś odpowiednio poprowadzi jej promocję.

Nie boję się tak odważnych słów. Wiem, że Pani Katarzyna Grabowska ma ogromny pisarski talent. Zaczytując się w jej poprzednich powieściach napisałam, że jej styl przypomina mi J.K. Rowling i dziś dalej się z tym zgadzam. Wszystko to podsumuję jeszcze jednym zdaniem:

Kiedy masz za sobą ostatnie 5 stron “Obcej miłości”, błagasz autorkę aby pisała szybciej i pozwoliła ci przeczytać kolejny tom, zanim jeszcze ujrzy go reszta świata.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Obca miłość (Wszystkie nasze chwile t.1)
Autor: Katarzyna Grabowska
Wydawnictwo: Videograf