NOWOŚCI W CZYTAM SOBIE EKO EGMONT

NOWOŚCI W CZYTAM SOBIE EKO EGMONT

Kilkakrotnie już przedstawiałam Wam serię EKO Czytam sobie. Miłość do tych wspaniałych pomocy naukowych wciąż trwa. Raz jeszcze powtórzę, że są to wspaniałe książki które pozwalają uczyć się czytania, a jednocześnie niosą ze sobą wiedzę o ekologii. Same pożyteczne cuda. Nie zapomnijcie także, że wszystkie te historie okraszone są nutką dobrego humoru więc mamy tu także element zabawy. Czy może być coś lepszego? Nie sądzę.

Książeczki z tej serii można także czytać najmłodszym pociechom. Nasze po przeczytaniu trafiają do przedszkola, gdzie wszystkie maluchy mogą wspólnie śmiało uczyć się ekologii. Oto najnowsze dwie pozycje, które zasiliły biblioteczkę.

Smog w centrum miasta. Czytam sobie. Poziom 1
Gdy pewnego zimowego dnia mała Nelka słyszy w radiu, że na niebie pojawił się straszny stwór, nie może uwierzyć w to, co słyszy. Skąd w mieście wziął się smok?! Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana, a dziewczynka ma okazję dowiedzieć się, czym jest równie groźny smog.

„Smog w centrum miasta. Czytam sobie. Poziom 1” to doskonały sposób na naukę czytania dla dzieci już od piątego roku życia. Wciągająca, zabawna historia i sympatyczna bohaterka zachęcą pięciolatki do pierwszych prób głoskowania, a przy okazji dzieci dowiedzą się, jak ważne jest czyste powietrze i skąd bierze się smog.

„Składam słowa” to pierwszy poziom lubianej serii „Czytam sobie” przeznaczonej do nauki czytania dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Forma książki jest zgodna z zaleceniami metodyków i dostosowana do możliwości najmłodszych czytelników, dlatego:
● w tekście występują tylko 23 podstawowe głoski;
● duży krój pisma ułatwia lekturę;
● krótka historyjka zawiera ok. 150-200 wyrazów, będzie więc odpowiednia dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z czytaniem;
● przygotowane przez specjalistów ćwiczenia pomogą w nauce głoskowania;
● zabawna opowieść została napisana krótkimi, zrozumiałymi zdaniami, by ułatwić czytanie najmłodszym;
● fantastyczne ilustracje autorki, Doroty Łoskot-Cichockiej, będą doskonałym uzupełnieniem tekstu.

Goryl u fryzjera. Czytam sobie. Poziom 1
Co ma zrobić goryl, gdy jego bujna czupryna urośnie za długa? Oczywiście wybrać się do fryzjera! I to właśnie postanowił zrobić goryl Mietek, gdy pewnego dnia spojrzał w lustro i uznał, że najwyższy czas obciąć włosy. U fryzjera jednak musi podjąć ważną decyzję: jaką fryzurę wybrać?

„Goryl u fryzjera. Czytam sobie. Poziom 1” to lekka, zabawna opowieść, która pomoże dzieciom w nauce czytania. Książka została opracowana zgodnie z zaleceniami metodyków i jest przeznaczona do nauki głoskowania dla przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej.

„Goryl u fryzjera” Rafała Witka to książka z pierwszego poziomu popularnej serii do nauki czytania dla najmłodszych „Czytam sobie”. Znajdziesz w niej:
● zabawną historyjkę o sympatycznym gorylu Mietku napisaną krótkimi zdaniami zrozumiałymi dla najmłodszych dzieci;
● jedynie 23 podstawowe głoski;
● świetne ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej, które są doskonałym uzupełnieniem opowieści;
● dużą czcionkę ułatwiającą czytanie;
● proste ćwiczenia do nauki głoskowania dla dzieci.

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper Collins , Egmont

*wszystkie opisy książek pochodzą od wydawcy