“Niedzielna dziewczyna” Pip Drysdale – Recenzja

“Niedzielna dziewczyna” Pip Drysdale – Recenzja

“Niedzielna dziewczyna” to jedna z tych powieści, która zaintrygowała mnie opisem. Skuszona hasłami jak strategia wojny, wstyd, seks taśma czy próba zemsty, nie mogłam się oprzeć pokusie zanurzenia się w karty tej powieści. Spodziewałam się trzymającej w napięciu historii, pełnej zaskakujących akcji i finału nie z tej ziemi. Czy otrzymałam to na co liczyłam?

Bohaterką powieści Pip Drysdale, jest młoda kobieta – Taylor, która porzucona przez partnera, planuje na nim zemstę. Emocje jakie miotają zdradzoną i skompromitowaną dziewczyną sprowadziły ją na ścieżkę wojenną. Nic w tym dziwnego, bo były kochanek był nieobliczalny, a nawet agresywny. Ten thriller zaczyna się niewinnie, ale sytuacja rozwija się z każdą kolejną stroną. Niecierpliwie czekałam na finał tej historii.

Były partner Taylor opublikował w internecie sekstaśmę z udziałem bohaterki. To wydarzenie było jak zapalnik w tykającej bombie. Kobieta postanawia więc zastawić na niego klika pułapek i to niezbyt subtelnych. Podrzuca mu narkotyki, a nawet zamawia i opłaca prostytutki z jego służbowej karty. Wydaje się, że zemsta będzie słodka, ale los bywa przewrotny. W pewnym momencie sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie łatwo bowiem pokonać bardzo przebiegłego przeciwnika.

Cała historia jest wyjątkowo przewrotna, zaskakująca i pełna nagłych zwrotów akcji. Z przyjemnością pochłaniałam kolejne strony i nie mogłam doczekać się rozwiązania całej tej sytuacji. Autorka wspaniale utrzymała powieść w trzymającej w napięciu atmosferze. Jednocześnie zastosowała odpowiednią dynamikę, która nie pozwala się nudzić czytelnikowi. Jako, że jest to jej debiut, to daję tu najwyższą notę. Oby następne jej powieści nie były słabsze od tej, bo liczę na kolejne tak burzliwe emocje.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Niedzielna dziewczyna
Autor: Pip Drysdale
Wydawnictwo: Sonia Draga

Dziękuję Wydawnictwu, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.