“Nic więcej” Piotr Pietrzak – Patronat ZaBiałymPłotkiem

“Nic więcej” Piotr Pietrzak – Patronat ZaBiałymPłotkiem

Piotr Pietrzak zadebiutował z przytupem. Swoją powieść “Nic więcej” wydał bez wielkiego echa, ale ta książka broni się sama. To świetna opowieść o młodym chłopaku, który pomimo wyjątkowo smutnego początku swego życia, podnosi się, walczy i stara się czerpać z tego co zostało mu dane. Bohater ma ogromny talent artystyczny, który może zaprowadzić go bardzo wysoko, a kobiety go kochają. Jedna z nich jest wyjątkowa i to właśnie ich relację poznajemy w tej powieści.

Bohaterem powieści jest Piotr, który studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jako wyjątkowo utalentowany, bez problemu przyswaja wiedzę, a jego prace budzą prawdziwy zachwyt. Wszystko to sprawia, że świat sztuki zaczyna się nim interesować. Wówczas poznaje Małgorzatę, żonę bardzo wpływowego mecenasa sztuki, który osiągnął niesamowity sukces. Ich znajomość szybko przeradza się w nieprzyzwoity romans. Jednakże w dniu, w którym chłopak poznaje jej męża dociera do niego, że ta droga staje się przeszkodą. Na dodatek pojawia się Agnieszka, młoda studentka dziennikarstwa, która ma za zadanie zrobić wywiad z obiecującym rzeźbiarzem. Jedna z nich stanie się wybranką jego serca, ale która?

Powieść “Nic więcej” wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Czytałam od rozdziału do rozdziału i trudno było mi ją odłożyć. Lubię tego typu powieści, mimo że często zaniedbuję przez nie swoje obowiązki. Jednakże to zakończenie jest wyznacznikiem tego czy było warto, a to jest wyjątkowo zaskakujące, tak jak lubię.

Opowieści o miłości często bywają pretensjonalne, a te pisane przez mężczyzn… no cóż, czasem nie do przełknięcia. Ta jednak cechuje się ogromną wrażliwością i gdyby nie nazwisko, które widnieje na okładce, założyłabym że pisała ją kobieta. Dlatego też tę powieść oceniam wyjątkowo wysoko i z przyjemnością objęłam ją swoim patronatem i nie mogę się doczekać kolejnej części.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Nic więcej
Autor: Piotr Pietrzak
Wydawnictwo: Videograf