Nauka i zabawa z Maszą oraz lokomotywką Tomkiem

Nauka i zabawa z Maszą oraz lokomotywką Tomkiem

Nowy rok rozpoczęliśmy dosyć intensywnie, a w moim synku nastąpiła ogromna zmiana. Nie wiadomo skąd, podejrzewam że Mikołaj maczał w tym palce, narodziła się w Mireczku chęć do nauki. Każdego dnia wykonujemy kilka, a nawet kilkanaście kartek z zadaniami dostosowanymi do jego wieku i umiejętności. Również kolorujemy, mieszamy farby i robimy wszystko co artystyczna dusza zapragnie. Nie ma spania bez wykonania nowych zadań i uwierzcie mi, że to nie jest moja szpilka, ale jego ogromne chęci.

Ponieważ Mirek ma tak ogromny zapał do manualnych zabaw, wciąż poszukuję nowych książeczek, które wspomogą mnie mamę, będą uczyć i jednocześnie zadbają o dobrą zabawę. Najlepiej sprawdzają się te z bajkowymi postaciami. Tym razem postawiliśmy na Maszę oraz ukochanego Tomka. Wybrałam dwa rodzaje książeczek: serię “Koloruj i naklejaj” oraz serię “Zabawy i zadania z naklejkami”. Obie zachwyciły mojego chłopca jak tylko chwycił je w swoje dłonie i już nie było rozmów o niczym innym.

 

W pierwszej kolejności przedstawię wam “Zabawy i zadania z naklejkami”. W każdej książeczce z tej serii znajdziecie aż, a może tylko, dwadzieścia parę stron zajmujących zadań. Wszystkie łamigłówki zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego. Są to naprawdę ciekawe i różnorodne zagadki do wykonania. Nasz Mirek potrafi zrobić całą taką książeczkę w 2 godzinki, ale można również dozować sobie tę przyjemność i robić po jednym zadanku dziennie. Wszystkie strony są kolorowe i na każdej z nich znajdziecie ulubionych bohaterów. Dodatkowo w środku umieszczono mnóstwo naklejek przydatnych w zadaniach oraz takich, które możecie użyć do własnych prac plastycznych. Z tej serii możecie także wybrać książeczkę z bohaterami bajki “Smerfy”.

Kolejne książeczki to seria “Koloruj i naklejaj”. Wydawnictwo oferuje już całkiem spory wybór tych kolorowanek z najróżniejszymi postaciami z bajek. Są to dosyć proste obrazki do kolorowania z prostokątnymi naklejkami, które mogą być inspiracją przy dopieraniu odpowiednich kredek. “Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji.” Te książeczki świetnie rozwijają zdolności manualne naszych dzieci, a weseli bohaterowie mogą być inspiracją do świetnej zabawy lub opowiadania sobie najrozmaitszych historii.

Razem z Mireczkiem życzymy Wam wspaniałej nauki i zabawy 🙂

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper Collins , Egmont