“Naprzód” Kocham ten film Disney – Recenzja

“Naprzód” Kocham ten film Disney – Recenzja

Kiedy widzisz okładkę Disneya i tytuł “Naprzód”, to możesz spodziewać się tylko jednego! Niesamowitej przygody. Jak zawsze w opowieściach Disney’owskich historia jest niesamowita i zapadająca w pamięć, a na dodatek niesie ze sobą pozytywne przesłanie i naukę na przyszłość. Wszystko to sprawia, że stanie się ponadczasowa, jak każda z poprzedniczek.

“Naprzód” to historia dwóch braci, Jana i Bogdana. Młodszy z nich, Jan obchodzi właśnie swoje szesnaste urodziny, a ponieważ jego życie jest trudne, postanawia w nim coś zmienić. Jego główną bolączką jest tęsknota za ojcem, którego nie miał okazji poznać, ponieważ zmarł zanim chłopak się urodził. Często odsłuchuje jego nagrania, udając że z nim rozmawia. W związku z urodzinami, dostaje od swojej mamy niesamowity prezent, który może mu pozwolić spędzić jeden cały dzień z tatą. Czy to naprawdę jest możliwe?

Chyba jeszcze nie wspomniałam, że Jan nie jest takim zwykłym chłopcem, ale elfem. Jak się domyślacie, to oznacza, że świat “Naprzód” jest wyjątkowo magiczny, a jego mieszkańcy nie są zwykłymi postaciami. Szybko odkryjecie, że te otoczenie jest pełne magii, a to co czeka dwóch braci jest niezwykłe i nieprzewidywalny.

Magiczne zaklęcia brzmią niezwykle kusząco, ale w świecie zdominowanym przez technologię nie mają już takiej mocy. Bracia spróbują odkryć czy czary są możliwe, chociażby próbując przywołać swojego zmarłego ojca. Niestety coś zawsze może pójść nie tak.

Historia Jana i Bogdana to pełna magii opowieść o poszukiwaniu siebie. Jednocześnie to niezwykła historia o przygodzie i odkrywaniu nowego świata. Nie zabrakło tu również mocnego przesłania, wskazującego na to co ważne i, że czasem należy poświęcić swoje marzenie, aby ktoś inny mógł zaznać szczęścia. To poświęcenie, zawsze zostanie wynagrodzone.

Już niedługo do kin zawita filmowa opowieść tej historii. Nie mogę się doczekać by z małym M. obejrzeć tę historię na ekranie.
B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: “Naprzód” Kocham ten film
Wydawnictwo: Egmont

Dziękuję Wydawnictwu Egmont, za możliwość zrecenzowania tych wyjątkowych książek.