Najlepsze serie książek dla przedszkolaków

Najlepsze serie książek dla przedszkolaków

Książek dla dzieci w wieku przedszkolnym jest ogromna ilość na rynku wydawniczym. Wszystkie piękne, kolorowe i pouczające. Ogromnie trudno jest zdecydować się, które z nich wybrać swojemu dziecku. Przy wyborze zawsze kieruję się zainteresowaniami mojego synka, ale również tym czy przy danej książce udaje mu się skupić na opowiadanej historii. Bywa, że książka z ulubionej bajki jest nudna i nie wciąga, ale są takie serie, które zawsze trafiają w dziesiątkę. Dziś przedstawię wam trzy z nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seria “Czytanka dla malucha” to zdecydowanie nasz numer jeden. Wszystkie pozycje z tej serii, są naprawdę wspaniałe, ilustracje zachwycające, a opowieści bardzo wciągające.

Kot-o-ciaki. Czytanka dla malucha. Kotociaki
Oto Pianka, Budyń i Krakers – trzy sympatyczne kotki, które każdego dnia przeżywają zupełnie nowe przygody. Gdzie się udadzą tym razem? I co z tego wyniknie? Prościutka i wdzięczna historia, którą można czytać wspólnie już z najmłodszymi dziećmi. Niezniszczalna, bo wykonana z grubej tektury książka zniesie nawet najbardziej szalone dziecięce eksperymenty, a przy tym jest w 100 procentach bezpieczna!

Dzień, w którym Heniś poznał… skarpetkę. Czytanka dla malucha
Oto Heniś – uroczy chłopiec, który każdego dnia spotyka na swej drodze nowych przyjaciół. Kogo pozna tym razem? I co z tego wyniknie? Prościutka i wdzięczna historia, którą można czytać wspólnie już z najmłodszymi dziećmi. Niezniszczalna, bo wykonana z grubej tektury książka zniesie nawet najbardziej szalone dziecięce eksperymenty, a przy tym jest w 100 procentach bezpieczna!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seria “Nauka i zabawa” to komplet wspaniałych książeczek dla najmłodszych. Kiedy mój syn był mniejszy, świetnie służyły nam do nauki i poznawania świata. Dziś pomagają mojemu siostrzeńcowi i równie dobrze spełniają swoje zadanie.

Bing. Czynności. Nauka i zabawa
Nauka i Zabawa to program, który pozwoli maluchom zrobić pierwszy krok w kierunku zdobywania umiejętności niezbędnych na wstępnym etapie edukacji, a przy okazji – miło spędzić czas w towarzystwie króliczka Binga – bohatera uwielbianej przez dzieci kreskówki. Ten tytuł to znakomity punkt wyjścia do poznawania nazw podstawowych codziennych czynności, które dziecko zna z własnego doświadczenia. Niezniszczalna, bo wykonana z grubej tektury książka przetrwa nawet najbardziej szalone dziecięce eksperymenty, a przy tym jest w 100 procentach bezpieczna!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako trzecią, chciałabym wam przedstawić serię “100 pierwszych słów”, która jest idealną lekturą dla maluszków i wielkich fanów bajek. Każda książka z tej serii ma ilustracje z innej bajki. My akurat postawiliśmy na Tomka, ale w ofercie znajdziecie również Koniki Pony, Maszę, Kubusia i wiele innych. Książka świetnie pomaga w ćwiczeniu pamięci poprzez zapamiętywanie imion bohaterów oraz ich przeznaczenia.

Tomek i przyjaciele. 100 pierwszych słów
Niezniszczalna i bezpieczna kartonowa książka, a w niej 100 podstawowych słów ze świata Tomka i jego przyjaciół. Książeczkę można czytać i oglądać bez końca już z bardzo małym dzieckiem, a nauka wyrazów i odnajdywanie przedstawionych na ilustracjach rzeczy w najbliższym otoczeniu to świetny sposób ma spędzanie czasu z maluchem!

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper Collins , Egmont

*wszystkie opisy książek pochodzą od wydawcy