Morza szum ptaków śpiew złota plaża pośród drzew… Park Morza Lądy Oceany

Morza szum ptaków śpiew złota plaża pośród drzew… Park Morza Lądy Oceany

Nucę sobie tą starą piosenkę Czerwonych Gitar i wspominam naszą niedawną wycieczkę nad morze, które mieści się na Podlasiu. Niemożliwe? A jednak! Mimo, że brakuje u nas dostępu do plaży i skrzeczących mew, mamy możliwość poczuć we włosach wiatr i poznać morskie stworzenia. Po środku niczego bowiem, powstał wyjątkowy Park o tematyce morskiej, a nasza przygoda w tym miejscu rozpoczęła się tak:

Dawno dawno temu (znaczy 6 sierpnia roku pańskiego 2017), za górami, za lasami (drogą w okolicy Juchnowca Kościelnego) swym powozem (srebrzystą Hondą o wdzięcznym imieniu Zocha) zmierzaliśmy w kierunku naszej posiadłości (znaczy przestronnego apartamentu). Po zakończeniu urlopowego weekendu, wracaliśmy już do siebie, kiedy oczom G. ukazał się drogowskaz. Zupełnie nowy na naszej trasie, którą pokonujemy nawet kilkanaście razy w miesiącu. Przykuł jego wzrok, choć nie udało mu się zapamiętać informacji na nim zawartej zbyt dokładnie. Wtedy słyszę – Widziałaś?! Coś nowego, jakieś morza i oceany.

Po pierwsze, oczywiście, że nie widziałam (brak okularów na nosie..). Po drugie morza i oceany? na Podlasiu? ale jak to? i nie widzieliśmy tego wcześniej? przecież znamy tu każde miejsce w okolicy, tak? Sto pytań w głowie i powątpiewanie w nieomylność wzroku G. Jednakże jako kobieta ufająca swemu mężczyźnie (widząc sznurek aut jadących w szczere pole, co wydało mi się podejrzane) postanowiłam zbadać sytuację. Otóż po gruntownych poszukiwaniach kilkuminutowych, wujek Google cudownie opowiedział mi o zupełnie nowym miejscu. Pochwaliłam się swą nowo-zdobytą wiedzą wszystkim pasażerom i zgodnie stwierdziliśmy, że przy najbliższej okazji miejsce oczywiście odwiedzimy. Jak się okazało, na okazję czekaliśmy całe 8 dni! Nie wiem jak ja to wytrzymałam.

W miejsce, w którym znajduje się Park Morza dotrzeć można jedynie polnymi drogami, więc już na starcie macie zapewnioną atrakcję, w postaci toru przeszkód i wytrzęsionego tyłka. Nic strasznego, dla każdego poszukiwacza przygód! Wszystkim paniom odradzamy jednak na tę wyprawę szpilki i koturny, natomiast polecamy wygodne trampki. Gdy już dotrzecie na miejsce i zaparkujecie autko na parkingu, nie czeka na was nic prostszego, jak udanie się po zakup biletu wstępu. Tu mogę was zaskoczyć, cena wejściówki to tylko 5 zł. Brawo właściciele, bo dzięki temu na tę podróż może pozwolić sobie każdy. Oferta jest oczywiście dodatkowo rozbudowana o rejs statkiem i nauki jazdy dziwnymi pojazdami, ale zapewniamy, że te atrakcje są równie tanie. Ciekawi was co znajdziecie w środku?

Otóż w Parku Mórz Lądów i Oceanów główną atrakcją są makiety zwierząt. Macie tu szansę zobaczyć rekina, rybę piłę czy rybę młot w ich naturalnej wielkości. Dodatkowo w parku istnieje możliwość zwiedzania wystawy przedmiotów związanych z morzem i marynistyką. Wyjątkowym eksponatem w tej sali jest oryginalny krąg wieloryba. Otwarty dla turystów jest również kuter rybacki, osiadły na mieliźnie. Każdy może do niego wejść, stanąć za kapitańskim sterem czy schować się pod pokład. Nie do końca rozumiemy dlaczego w takim parku znajduje się również krowa, którą można wydoić, więc tę kwestię pozostawiamy do wyjaśnienia. Teren parku jest różnorodny, mamy tam łąkę, wodę i również kawałek lasu, w którym znajduje się plac zabaw oraz miejsce do relaksu. Jedną z obowiązkowych atrakcji w parku jest oczywiście rejs statkiem po “morzu”. Wśród tych wszystkich wspaniałości znajdziecie także rybki, żółwiki i inne stworzonka, które idealnie dodają całemu miejscu morskiego klimatu.

Miejsce to istnieje od kilku tygodniu. Właściciele stawiają maleńkie kroczki w kierunku stworzenia tu wspaniałych atrakcji i rodzinnego klimatu. Wierzą w swój nietuzinkowy pomysł, a sądząc po komentarzach na ich fanpage’u słuchają również rad odwiedzających. Dzięki temu zapowiada się, że morski klimat zagości na Podlasiu na dłużej. Ze swojej strony trzymamy kciuki za tę inicjatywę i zamierzamy powrócić w przyszłym roku by sprawdzić co się zmieniło.

B.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *