Moje prywatne dzieła sztuki – Para na gałęzi DIY

Moje prywatne dzieła sztuki – Para na gałęzi DIY

Już taka jestem ja, że kocham prace ręczne. Za młodzika wykazywałam już zdolności plastyczne i poniekąd ten temat towarzyszy mi przez całe życie. Nie zostałam malarką, rzeźbiarką, tancerką ani piosenkarką, jak wymarzyłam sobie w wieku kilku lat, ale zajmuję się projektowaniem grafiki i aranżacją wnętrz. I kocham to co robię! Kocham swoją pracę. Uwielbiam godzinami ślęczeć przed monitorkiem projektując reklamy, które potem widzę w najróżniejszych mediach. Ubóstwiam wręcz projektować wnętrza i wyszukiwać do nich niesamowite dekoracje, koniecznie w przystępnych cenach. Jednakże równie mocno lubię też stworzyć coś sama, własnymi niewielkimi dłońmi.

Ostatnio postanowiliśmy odświeżyć nasze mieszkanie. Bo przecież to zupełnie normalne, że nie minęły jeszcze dwa lata odkąd się wprowadziliśmy i wykonaliśmy remont, a my już wprowadzamy zmiany. Po prostu tak to już z nami jest. Za dużo pomysłów w głowach i szybko nudzimy się otaczającym nas światkiem, więc wciąż potrzebujemy zmian. Wracając do meritum. Przemalowaliśmy ściany w takim saloniku do czytania, który mamy i aranżujemy go od nowa. Zmienił się już regał na książki, ale fotele zostały zeszłoroczne. Kolejny etap to obrazy. Postanowiłam, że każdy z nich wykonamy sami. Będą wyjątkowe, będą nasze, będą odzwierciedlały to co kochamy i potrafimy. I tak powstał pomysł na pierwszy z nich. Para ptaszków na gałęzi. Niby banał, ale ciekawa technika. String art – bo o tej technice dziś słów kilka, to sposób na wiązanie sznurka pomiędzy gwoździkami. Choć wydaje się to proste, przysporzyło mi kilka problemów, ale o tym dalej.

Swoje dzieło postanowiłam zrobić na starej korkowej tablicy. Pomalowałam ją pięknie na biało, przygotowałam gwoździki, sznurek, nożyczki i z gotowym pomysłem w głowie zasiadłam do tworzenia. I już na starcie mój entuzjazm opadł. Tablica korkowa jest bardzo cienka, a w naszym domu posiadaliśmy jednie gwoździe o długości 2 cm. Wyobraźcie sobie jak cudownie wystawał ten gigantyczny gwóźdź z tej tablicy i jak komiczny efekt miałabym w fazie końcowej. W związku z tą sytuacją, musiałam więc zdecydować, że odkładam tworzenie na inny dzień, czyli kiedy kupię mniejsze gwoździe. Już na drugi dzień popędziliśmy do sklepu i rozczarowanie wbiło nas w podłogę. W największym żelaznym w naszym mieście krótkich gwoździ brak. Kolejny dzień, kolejny sklep… efekt ten sam. Dopiero w trzecim sklepie udało nam się znaleźć maleńkie 1 cm gwoździki i do tego w miedzianym kolorze. Okazało się, że warto było poczekać. Kocham miedź. Mając już wszystko czego mi potrzeba w niedzielne popołudnie zabrałam się za tworzenie i obraz powstał.

Jeśli macie chęć stworzyć tego typu dzieło przygotujcie sobie:
1. tablicę korkową lub kawałek drewna (najlepiej miękkiego)
2. gwoździki (koniecznie nie dłuższe niż 1,5 cm)
3. sznurki (kordonki lub mulina) w kolorach które wybierzecie
4. nożyczki i młotek (jeśli pracujecie na kawałku drewna)
5. farbę lub bejcę oraz pędzel (jeśli tło obrazu chcecie pomalować)

Kilka wskazówek
Rysunek możecie przygotować najpierw na kartce, a następnie skorzystać z niego jako szablonu. Możecie zainspirować się czymś znalezionym w sieci lub stworzyć coś zupełnie własnego. Ogranicza was tylko wasza wyobraźnia. Jako tło możecie wykorzystać deskę lub tablicę korkową jak moja. Jeśli będziecie ją malować, warto zrobić to dzień wcześniej, aby farba dobrze wyschła. Gwoździe najlepiej wbijać w odstępie 1 cm, maksymalnie 2 cm, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać i jakiej wielkości będzie nasze dzieło. Kiedy już przygotujecie podkład i wbijecie potrzebne gwoździe, możecie przystąpić do wiązania sznurka. String art przewiduje różne sposoby przeplatania sznurka, ale nie jest konieczne ich wykorzystanie. Ja postanowiłam, że mój obraz będzie wykonany zupełnie z przypadku. Dzięki temu, uzyskałam efekt prawdziwego rękodzieła, a każdy kto ogląda go z bliska, sam doszukuje się jakieś ładu w tym bałaganie. Wyszło pięknie i pierwszy obraz na naszą ścianę jest gotowy. Ciekawe co wymyślę na kolejne.

B.7 685 thoughts on “Moje prywatne dzieła sztuki – Para na gałęzi DIY”