Moja pierwsza biblioteczka – Muminki. Bardzo ważne sprawy

Moja pierwsza biblioteczka – Muminki. Bardzo ważne sprawy

Ten zestaw małych kartonowych książeczek to wspaniały początek czytelniczej przygody dla najmłodszych. Opakowany jest w kolorowe, kartonowe i piękne etui, a w nim aż cztery wdzięczne lekturki.

Każda z książeczek poświęcona jest innej tematyce. Pierwsza zawiera kolory. Jest więc idealna dla najmłodszych, których uczymy pierwszych słów i rozpoznawania świata. Kolejna poświęcona jest rodzinie i przyjaciołom. Na przykładzie cudownej familii Muminków poznajemy więzi rodzinne oraz relacje międzyludzkie, które nas łączą. Trzecia opisuje emocje jakich doświadczamy. Jest dobrym punktem wyjścia do rozmów o pozytywnych chwilach i trudnościach jakie nas spotykają. Ostatnia zaś pokazuje pory roku. W kolorowy sposób przedstawia to jak zmienia się nasze otoczenie, wraz ze zmianami w przyrodzie.

Wszystkie książeczki są bardzo kolorowe. Dzięki temu dzieciaki mogą je oglądać bez końca. Na każdej stronie są bardzo króciutkie teksty więc te czytadełka mogą być świetnym elementem nauki czytania. Niezależnie od tego czy będą czytane samodzielnie, czy przez rodzica ważnym autem jest ich niewielka wielkość. Książeczki można więc zabrać ze sobą wszędzie, zarówno na spacer lub w podróż. Zaokrąglone rogi są bezpieczne dla maluchów.

Osobiście polecam te książeczki dla maluszków do 3 lat. W szczególności dla fanów przeuroczych Muminków.

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper Collins , Egmont