Lustra we wnętrzach, jak wybrać i gdzie umieścić. Mirror mirror on the wall…

Lustra we wnętrzach, jak wybrać i gdzie umieścić. Mirror mirror on the wall…

Rola światła i lustra jest wyjątkowo ważna. W momencie gdy używamy intensywnych barw na ścianach, które optycznie mogą zmniejszać powierzchnię, to właśnie one powiększą nam mieszkanie. W roku 2018 duże lustra będą grały bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz. W związku z tym, chciałam wam zaprezentować kilka naprawdę wyjątkowo oprawionych i zachwycających kształtem.

Lustro jest niezbędnym elementem wystroju łazienki, ale nie tylko. Odpowiednio dobrane kształtem, wielkością i modelem może być piękną ozdobą i dopełnieniem wystroju każdego pomieszczenia. Obecnie jest ono niezbędnym sprzętem w sypialni. Miłośnicy aranżacji z chęcią wykorzystują je na salonach i w przedpokojach. Jednakże dobór odpowiedniego to niełatwa sztuka. Ważne jest aby wybrać odpowiedni kształt lustra do urządzanego pomieszczenia. Powinno spełniać swoje przeznaczenie i jednocześnie być ozdobą. W pionowej formie świetnie sprawdzi się w korytarzach, przedpokojach i garderobach, ponieważ umożliwia odbicie całej sylwetki. Natomiast nad łóżkiem czy toaletką najlepiej jest umieścić poziome lustro lub okrągłe. Obecnie modne są również ściany luster. W tym przypadku mogą to być jednakowe elementy łączone ze sobą lub całkowicie różne lustra zajmujące całą powierzchnię ściany, tworząc swoisty kolaż.

Lustro może być bez ramy lub w prostej, a nawet bogato zdobionej oprawie. W nowoczesnych wnętrzach dobrze zaprezentują się modele w jednolitej ramie, natomiast w jasnych, białych pomieszczeniach świetnie wpasują się odziane w złotą, zjawiskową ramę. Lustra mogą być efektownym dodatkiem lub grać pierwsze skrzypce w aranżacji. Wybór należy do nas i do tego jak chcemy zagospodarować swoje wnętrze. Jednakże już na etapie projektowania trzeba zdecydować, która opcję wybieramy. Umieszczenie tafli jest bardzo ważne i wymaga przemyślenia. Jeżeli będzie odbijało sprzęty znajdujące się w domu, może spowodować efekt zagracenia, zamiast powiększenia przestrzeni. Warto umieścić lustro tak, aby odbijało światło dzienne i jednocześnie doświetliło zaciemnione pomieszczenia. Powieszone tak, aby uchwycić niepowtarzalny widok z okna może również dać zachwycający efekt.

 Kiedy już dokonacie wyboru lustra warto jeszcze zwrócić uwagę na jego zamocowanie. Powieszenie go musi być przemyślane i solidne. W innym wypadku może się ono zwichrować tak, że nie będziemy mogli patrzeć na swoje odbicie, albo co gorsza, może odpaść i kogoś zranić. Ważny jest również rodzaj szkła. Tanie lustra niestety szybko tracą swoją jakość i szarzeją. Ostatnim elementem na który trzeba zwrócić uwagę są tzw. “zajączki”.  Są świetne do chwilowej zabawy z dzieckiem, ale nie powinny codziennie zasłaniać telewizora, albo razić w oczy podczas spożywanego śniadania.

Lustra polecam wszystkim, którzy nie mają pomysłu na dekorację, zarówno jako główny element jak i dodatek.

B.

Źródła fotografii: ofpof.com, pinterest.com, jeffsbakery.com, futuristarchitecture.com, loversiq.com, diningandlivingroom.com, metroless.info, gohomerepair.com, keywordsuggest.org


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *