“Lista, która zmieniła moje życie” Olivia Beirne – Recenzja

“Lista, która zmieniła moje życie” Olivia Beirne – Recenzja

Wśród całej rzeszy mądrych, poważnych lektur, warto czasem odnaleźć tę spokojniejszą, lekką i optymistyczną. Jedną z nich jest “Lista, która zmieniła moje życie”. Ta komedia romantyczna nie tylko świetnie wypełni czas pomiędzy skomplikowanymi historiami a codziennością, ale również skłoni do refleksji nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

Nie trudno się domyślić, że akcja książki będzie toczyła się wokół pewnej listy. Bohaterka powieści, Georgie ma do wykonania aż 10 zadań, wymagających od niej wyjścia z własnej strefy komfortu, zaryzykowania i zobaczenia życia z innej perspektywy. Czasu jest niewiele, bo musi zdążyć przed swoimi najbliższymi urodzinami. Pytanie brzmi jednak, dlaczego to robi? Dziewczyna jest gotowa na to poświęcenie, by spełnić życzenie nieuleczalnie chorej siostry Amy. Miłość siostrzana jest ogromna i w tym wypadku sprawia, że bohaterka jest gotowa na wszystko. Oczywiście nie obejdzie się bez przygód, z pozoru niewykonalnych zadań oraz rozterek i dylematów. Mimo to dziewczyna szybko przekona się, że wszystko jest możliwe oraz wykonalne, jeśli tylko zmieni się własne nastawienie do sprawy. Czasem warto zaryzykować, nawet jeśli na szali ma stanąć jej życie i przyszłość zarazem.

Muszę przyznać, że spędziłam z tą powieścią wyjątkowo miły czas. Ostatnio coraz częściej sięgam po komedie romantyczne i mimowolnie dzielę je na te dobre oraz te złe. Zdecydowanie “Lista, która zmieniła moje życie” trafi na półkę tych pozytywnych i wysoko ocenionych powieści. Jest wzruszająca, ale zarazem pełna dobrego humoru. Chwilami śmiałam się jak mysz do sera, a chwilami zaciskałam zęby by nie uronić łez. Ważne jest jednak to, że powieść uczy by brać życie w swoje dłonie i korzystać z niego jak najwięcej. Mamy tylko jedną szansę by przeżyć swoje lata jak najlepiej, a to jest właśnie powód dla którego ja sama codziennie otwieram oczy. Dlatego ta książka będzie jedną z moich ulubionych i z pewnością powrócę do niej za jakiś czas.

Polecam wam ogromnie ten debiutancki tytuł Pani Beirne i mam nadzieję, że niedługo na rynku wydawniczym pojawią się kolejne powieści autorki, równie dobre jak ta tutaj.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Lista, która zmieniła moje życie
Autor: Olivia Beirne
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Dziękuję Wydawnictwu Albatros, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.