“Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” Lars Simon – Recenzja

“Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” Lars Simon – Recenzja

Lubicie powieści, w który dobro walczy ze złem? Ja uwielbiam, toteż historia Lennarta bardzo mnie zaintrygowała. Odrobina fantastyki zawsze działa na mnie pozytywnie i chętnie sięgam po powieści z tej gałęzi literatury. Szczególnie kiedy potrafią mnie zaskoczyć powiewem świeżości.

Bohaterem powieści Larsa Simon’a jest Lennart Malmkvist, mężczyzna który mieszkał w dobrej dzielnicy, miał dobrze płatną pracę, a i w życiu nie powodziło mu się źle. Nic nie zapowiadało, by ten stan miał się zmienić, a jednak życie przygotowało dla niego inny scenariusz i wywróciło wszystko do góry nogami. Pewnego dnia znika jeden z jego sąsiadów, właściciel czarodziejskiego sklepu. Policja podejrzewa bohatera o udział w tej niewyjaśnionej sytuacji. Dodatkowo Lennart zostaje zwolniony w pracy, a jego umysł prześladuje tajemniczy kataryniarz, którego nikt inny nie dostrzega. Wówczas staje się jeszcze dziwniejsza rzecz, właściciel starego sklepu, zapisał go w spadku bohaterowi. Zaskoczeni? Całkiem słusznie, ale to jeszcze nie koniec tajemniczych zdarzeń. Jest jeszcze pies. Nie byle jaki pies, a mops który potrafi mówić i uparcie twierdzi, że Lennart jest kimś wyjątkowo ważnym. Bohater wkracza na nową życiową ścieżkę, która zdaje się być przygotowana dla niego, ale również skrywa wiele niebezpieczeństw. Czy w starych legendach istnieje odrobina prawdy?

Książka Simon’a to pełna przygód opowieść, okraszona dobrym humorem i przepełniona magią. Jest ona początkiem całej trylogii, która dostarcza czytelnikowi wiele emocji i pozytywnego nastroju. Bohaterowie – człowiek i pies – to wyjątkowo oryginalne postacie. Lennart ma alergię na związki, a nietuzinkowy mops to sarkastyczny zwierzak, ale jednocześnie prawdziwy przyjaciel. Dodatkowo istnieje jeszcze pewna puszka po ciastkach, która wyjątkowo lubi słuchać rymów. Czy to wszystko może być jeszcze bardziej niewiarygodne? Aż strach pomyśleć co zadzieje się w kolejnych tomach powieści.

Zakończenie tego pierwszego tomu pozostawia niedosyt. Oby oczekiwanie na kolejne nie było zbyt długie. Pozostałe niezakończone wątki nie służą bowiem cierpliwemu oczekiwaniu. Jako czytelnik, potrzebuję tych odpowiedzi w trybie pilnym!

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena
Autor: Lars Simon
Wydawnictwo: Initium

Dziękuję Wydawnictwu Initium, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.