“Ktoś tu kłamie” Jenny Blackhurst – Recenzja

“Ktoś tu kłamie” Jenny Blackhurst – Recenzja

“Ktoś tu kłamie” to powieść, która nie należy do najbardziej odkrywczych, ponieważ podobna tematyka pojawiała się już kilkakrotnie. Mimo to wnosi coś nowego i jest dobrze napisana. Pani Blackhusrt pisze lekkie thrillery, których fanką nie do końca jestem. Czasem jednak warto zaryzykować i przeczytać powieść inną gatunkowo. Dlatego też cieszę się, że sięgnęłam po tę lekturę.

Historia powieści toczy się w Severn Oaks, na zamkniętym osiedlu dla wyjątkowo majętnych ludzi. Tworzą oni zgraną społeczność i żyją we własnym, wąskim kręgu osób. Wszystko to sprawia, że mają również swoje tajemnice, których strzegą, a dzięki temu, czują się również bezpiecznie. Sielanka nie trwa jednak wiecznie, bowiem rok wcześniej ginie Erica Spencer, jedna z nich. Świat uznaje to za nieszczęśliwy wypadek, jednak jest ktoś kto postanawia ujawnić mroczną prawdę. Przerwanie zmowy milczenia nie może wyjść nikomu na dobre. Wśród mieszkańców pojawiają się podcasty, które wskazują podejrzanych. Sześć osób czuje się wyjątkowo zagrożonych i w napięciu oczekuje co wyjawi autor podcastów. Każde z nich ma coś do ukrycia, co powinno zostać pogrzebane. Na domiar złego zaczynają znikać kolejni ludzie. Wygląda na to, że w zamkniętym kręgu wcale nie można czuć się bezpiecznie.

Klimat powieści przypomina odrobinę popularne “Gotowe na wszystko”. Pomysł na tę książkę nie jest więc odkrywczy, ale muszę przyznać że historia mnie wciągnęła. Chyba wszyscy lubimy okryte tajemnicą historie, które lada moment mogą ujrzeć światło dzienne. Wprowadzają one taką adrenalinkę, dla której wielu czytelników, sięga po książkę. “Ktoś tu kłamie” bywa zaskakująca, choć akcja nie leci z górki na łeb na szyję. To co mnie rozczarowało, to niewyjaśnione wątki. Zdecydowanie wolę gdy powieść kończy się i wszystko dociera do jakiego kulminacyjnego punktu. Być może autorka planuje kontynuację, a może zwyczajnie taki miała plan. Najważniejsze jest przesłanie, jakie czytelnik wyciąga z kart tej książki. Mowa tu o szczerości, której tak bardzo brakuje ludziom w dzisiejszych czasach.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Ktoś tu kłamie
Autor: Jenny Blackhurst
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Dziękuję Wydawnictwu Albatros, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.