“Kaprys Gangstera” Katarzyna Mak – Recenzja

“Kaprys Gangstera” Katarzyna Mak – Recenzja

Jak dotąd wszystkie książki Katarzyny Mak przypadły mi do gustu. Jej historie są ciekawe i wyróżniają się na tle powtarzających schematy  romansów. Pani Katarzyna potrafi znaleźć i sięgnąć po całkiem nowe pomysły i to podziwiam w jej twórczości. Dziś przedstawiam wam “Kaprys Gangstera”

W książce poznajemy Elenę Mokrzycką, spokojną dziewczynę która wraz z narzeczonym planuje wyjechać na wyczekiwany urlop. Jednakże te plany szybko zostają pokrzyżowane przez szefa Eleny, który wymaga od niej obecności na bardzo ważnym spotkaniu z zagranicznym gościem. Wobec takiego obrotu spraw narzeczony Eleny ma polecieć sam, a ona dołączyć do niego kilka dni później. Nie sposób bowiem całkowicie zrezygnować z tak wyczekiwanych i planowanych skrupulatnie chwil. Los jednak znowu krzyżuje te plany. Dzień przed tym ważnym biznesowym spotkaniem, kobieta odbiera telefon od przyjaciółki. Dolores, bo tak ma na imię, wplątała się w zawiłe męskie tarapaty i błaga koleżankę o szybką interwencję. Tak rozpoczyna się wyjątkowo trudny wieczór, podczas którego “na pomoc kobiecie w opałach” przybywa tajemniczy nieznajomy. Finał tego wieczoru okazuje się bardzo zawikłany, a poranek przynosi wyjątkowo trudny czas i emocje. Dziewczyna budząc się w w swoim domu odkrywa, że nie jest sama i nie pamięta wszystkich zdarzeń ubiegłej nocy. Zostawiając głowę pełną pytań, biegnie na firmowe spotkanie, gdzie kolejny raz staje oko w oko przed swoim wybawcą. Kim jest ten tajemniczy mężczyzna i czy narzeczony wybaczy jej taką zdradę?

Elenie przyjdzie zmierzyć się z wieloma uczuciami i ogarniającymi ją emocjami. Jako czytelnikowi, one także mi się udzieliły, co sprawiło, że czytałam tę powieść z zapartym tchem. Autorka szybko wciągnęła mnie w mafijny światek. Ten romans, pełen erotyki i gangsterskich historii mocno trzyma w napięciu, ale to zakończenie wyrwie was z ciepłego kokona. Zdecydowanie polecam, ale też ostrzegam, bo od tej powieści ciężko się oderwać.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Kaprys Gangstera
Autor: Katarzyna Mak
Wydawnictwo: Lipstick Books