“Inna niż wszystkie” Katarzyna Mak – Recenzja

“Inna niż wszystkie” Katarzyna Mak – Recenzja

To już kolejna moja przygoda z twórczością Katarzyny Mak. Jak nikt inny, ta autorka potrafi mieszać w losach swoich postaci. Tym razem wywróciła do góry nogami w życiu Liv, dziewczyny z patologicznej rodziny, żyjącej wyjątkowo skromnie, ale za to mającej ogromne serce.

Historia Liv przypomina odrobinę dobrze znanego nam z bajek Kopciuszka. Bohaterka żyje w biednej i niebezpiecznej dzielnicy, gdzie skrywa swoje ja pod tonami makijażu i nie wyjściowym ubraniem. W jej życiu pojawia się nieoczekiwanie bogaty mężczyzna, biznesmen który nie potrafi się pozbierać po rozstaniu z żoną. Ich spotkanie nie jest bez znaczenia, bo Liv dostrzega Matta gdy stoi na krawędzi nowojorskiego mostu. Od tego momentu on nie przestaje o niej myśleć, a ona jest zaskoczona jego zainteresowaniem. Mężczyzna jest typowym człowiekiem sukcesu, który może mieć wszystko, a jednak życie doświadczyło go zdradą i rozbiło jego dotąd szczęśliwe życie rodzinne. Na dodatek była żona utrudnia mu kontakty z ukochanym synkiem. Liv natomiast zmaga się z problemami zdrowotnymi. Jej serce nie jest w najlepszym stanie, przez co ma problem z zaangażowaniem się w uczucie, które powstaje pomiędzy bohaterami. Ojciec alkoholik również nie ułatwia jej życia. Wszystko to jest wyjątkowo zagmatwane, ale jednocześnie cała historia jest bardzo wciągająca.

Autorka pokusiła się o kilka naprawdę trzymających w napięciu zwrotów akcji. Z pozoru banalna historia jest wciągająca i sprawia, że czytelnik nie jest w stanie się od niej oderwać. Ta historia nie ma jeszcze zakończenia, gdyż “Inna niż wszystkie” to zaledwie pierwszy tom powieści. Niecierpliwie oczekuję kolejnego, bo jestem pewna, że przysporzy mi wielu emocji.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Inna niż wszystkie
Autor: Katarzyna Mak
Wydawnictwo: Videograf