Horrrendalna Historia Polski czy Minecraft?

Horrrendalna Historia Polski czy Minecraft?

Kolejny raz rozpoczynamy rok szkolny, toteż kolejny raz my rodzice stajemy przed dylematem czy nowe książki powinny bardziej uczyć czy bawić. Otóż najlepszym rozwiązaniem są takie, które robią jedno i drugie. W tym roku wybrałam nową serię Horrrendalna Historia Polski, która w wesoły, a czasem nawet prześmiewczy sposób, uczy nasze dzieci o przeszłych czasach naszego kraju.

Zapytacie dlaczego akurat to? Przecież istnieją podręczniki do historii, tablice historyczne czy inne atlasy. Otóż dlatego, że te zwyczajne książki są nudne, a nasze dzieci w dobie Minecrafta, Youtuba czy TikToka, uczą się przez dobry humor. Dlatego też idealnym rozwiązaniem, będą takie pozycje czytelnicze, które łączą przyjemne z pożytecznym. Poznajcie je odrobinę bliżej:

Dynamiczna dynastia Jagiellonów. Horrrendalna historia Polski

Miewasz sny o potędze? Marzysz o władaniu ogromnym państwem, które rozciąga się od morza skutego lodem do morza o ciepłych falach? Jeśli tak, musisz mieć w sobie kroplę jagiellońskiej krwi!

Dzięki tej książce poznasz od podszewki dynastyczne knowania, trafi Ci się okazja, żeby poszukać kamienia filozoficznego, a może nawet awansujesz na nadwornego błazna i będziesz mógł kpić, z kogo się da.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atrakcyjni królowie elekcyjni. Horrrendalna historia Polski

Nie należysz do żadnej dynastii? Nie szkodzi, od czego jest wolna elekcja! Dzięki niej i Ty mógłbyś zasiąść na tronie. A historia królów elekcyjnych pokazuje, jak żyć na luzie w trudnych czasach.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak chadzano od Sasa do Lasa, kogo Kościuszko chciał zabić tomahawkiem i u kogo niedźwiedzie były gorylami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co jednak zrobić, gdy nasze dziecko jest absolutnym fanem gier, a książki omija z daleka? Tutaj czeka nas dłuższa praca, którą ja rozpoczęłabym od samego przyzwyczajania dziecka do dotykania książki. By tego dokonać, warto chwycić pozycję, która dotyczy ulubionej gry. Na rynku wydawniczym pojawia się wyjątkowo dużo tego typu podręczników. Jednym z nich jest “Podręcznik gracza Minecraft Dungeons”.

Minecraft Dungeons to zupełnie nowa przygodowa gra akcji osadzona w zbudowanym z bloków świecie Minecrafta. Misją gracza jest ocalić świat od zagłady sprowadzonej przez zdeprawowanego Arcyzłosadnika. Ale jak to zrobić? Jak odnaleźć w sobie męstwo i czystość charakteru – i pokonać hordy nowych wrogów? Będzie to wyzwanie idealne dla każdego fana Minecrafta, a niniejszy podręcznik zawiera rady i wskazówki specjalistów Mojanga, które pomogą obrać odpowiednią strategię, odnaleźć się w nowych środowiskach, obchodzić z nieznanymi artefaktami i ukończyć poszczególne poziomy gry. Do dzieła, przygoda czeka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkich zaciekawionych odsyłam na stronę Harper Collins, gdzie znajdziecie wszystkie powyższe książki oraz wiele innych z serii.

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper CollinsEgmont

*wszystkie opisy książek pochodzą od wydawcy