“Harry i Meghan. Chcemy być wolni” Omid Scobie, Carolyn Durand – recenzja

“Harry i Meghan. Chcemy być wolni” Omid Scobie, Carolyn Durand – recenzja

Tylko nieliczni mają okazję zbliżyć się do rodziny królewskiej. Również nieliczni mogą poznać ich osobiście i odkryć to co kryje się za zamkniętymi drzwiami pałacu. To przywilej i zarazem przekleństwo rodziny królewskiej. Dlatego też jedni chcą w niej być za wszelką cenę, a inni odciąć się i żyć w spokoju. Prawda jest jednak taka, że nie znam dziewczynki, która chociaż raz w życiu nie marzyła by być księżniczką, ja z pewnością wielokrotnie. Stąd pewnie moje zamiłowanie do rodziny królewskiej. Nie mogłam więc sobie darować lektury “Harry i Meghan. Chcemy być wolni”.

Ta książka to pamiętnik pisany oczami królewskich dziennikarzy, którzy krok po kroku pokazują nam historię Harrego i Meghan, od momentu jak się poznali. Odkrywają przed czytelnikami kulisy pałacowego życia, zarówno te przyjemne jak i trudne. Pozwalają nam poznać niepublikowane dotąd fakty i opisują uczucia jakie kierowały książęcą parą. Wiele informacji zostaje sprostowanych, bo nie od dziś wiadomo, że media potrafią przeinaczać każdą sytuację. Jedno jednakże pozostaje pewne i niezmienne, Harry i Meghan wzbudzili międzynarodową sensację, a ich życie śledzą miliony na całym świecie.

Książka jest wydana bardzo starannie, oprócz treści znajdziemy w niej mnóstwo zdjęć z życia tej sławnej pary. Dzięki nim wszystko nabiera kształtu, a opowieść staje się bardziej interesująca. Po jej przeczytaniu zupełnie inaczej patrzę na relację tych dwojga. Zdecydowanie na nowo poznałam księżną Sussex, która jak się okazuje nie miała cukierkowego życia. To co mnie zasmuciło, to informacje o fali hejtu, który wylał się wobec Harrego i Meghan. To smutne i żałosne jak okrutni potrafią być ludzie oraz jak łatwo przychodzi nam krytykowanie.

Para zakochanych, którą poznałam po przeczytaniu tej książki to zupełnie inni ludzie niż ci z ekranów i internetów. To chłopak, który jest romantykiem stęsknionym za matką oraz dziewczyna która pragnie spokoju i chce pomagać światu. Liczę na to, że tym razem autorzy byli uczciwi wobec czytelnika i zachęcam do tej wyjątkowej lektury.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Harry i Meghan. Chcemy być wolni
Autor: Omid Scobie, Carolyn Durand
Wydawnictwo: Znak