“Gwiezdny zegar. Cienista Ćma” Francesca Gibbons – Recenzja

“Gwiezdny zegar. Cienista Ćma” Francesca Gibbons – Recenzja

Dawno już nie miałam okazji siegnąć po książkę tak pełną magii. Świat czarów kolejny raz otworzył przede mną swoje wrota i to była wyjątkowo niesamowita przygoda. “Gwiezdny zegar. Cienista ćma” to początek niezwykłej opowieści w świecie zamieszkałym przez różne stworzenia i wyjątkowych ludzi.

Bohaterkami powieści są dwie siostry, starsza Imogen oraz młodsza Marie. Wspólnie odnalazły one tajemnicze drzwi w zaklętym drzewie i przechodząc przez nie znalazły się w magicznej krainie, z której nie łatwo będzie powrócić do domu. Do tego świata poprowadziła ich cienista ćma. To za jej sprawą Imogen wraz z siostrą utknęły w tej wyjątkowej krainie. Dziewczynki w tym miejscu poznają wiele niesamowitych stworzeń i ludzi, jednym z nich jest książę Miro. Niestety nie wszystkie stworzenia są przyjazne. Na szczęście siostry znajdują schronienie w Twierdzy, która nocami jest nawiedzana przez paskudne stworzenia.

Powrót do domu jest dla dziewczynek upragniony, ale niestety bardzo trudny. Siostry nie wiedzą jak odnaleźć drogę powrotną. Poszukują pomocy. Książę natomiast chciałby mieć prawdziwych przyjaciół i nie potrafi zrozumieć, gdy dziewczynki mu odmawiają. Przecież wydał rozkaz i należy go posłuchać. Czy ta trójka dzieciaków zaprzyjaźni się i wspólnie odnajdzie drogę, która zabierze dziewczynki z powrotem do domu?

Historia tych dzieciaków jest niezwykle ciekawa. Pełna przygód akcja z pewnością wciągnie młodszych nastolatków. Aby powrót do domu był możliwy, dziewczynki będą musiały stawić czoła niebezpieczeństwom i niezbyt przyjemnym stworzeniom, toteż czytelnik nie jest w stanie się znudzić. Dodatkowo książka opatrzona jest w kilka pięknych ilustracji, które pomogą zadziałać wyobraźni młodszych czytelników. Mimo swojej grubości, książkę czyta się szybko. Historia jest wciągająca i pozwala zapomnieć o rzeczywistości. Zdecydowanie polecam i czekam na dalsze książki z serii.

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper Collins , Egmont