“FRIENDS. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach” – Recenzja

“FRIENDS. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach” – Recenzja

Ta książka powstała z myślą o prawdziwych fanach serialu “Przyjaciele”. Z okazji 25-lecia tej uwielbianej przez widzów komedii, na jej kartach zapisano najciekawsze zdarzenia, które ukazują z czego wynika wyjątkowość i ponadczasowość tego serialu. W środku znajdziecie oryginalne kadry, fragmenty wywiadów i opisy aż dziesięciu odcinków z każdego sezonu. Podekscytowani? Cudownie, dowiedzmy się ciut więcej.

Już na wstępie mamy kilka informacji o postaciach i o całym serialu. Dalej książka podzielona jest na dziesięć sezonów, a w każdym z nich opisano najciekawsze zdarzenia. Natomiast na samym końcu dowiecie się jak serial wpłynął na pokolenia. Osobiście jestem zachwycona starannością, z jaką został wykonany ten album. Wszystko jest bardzo przejrzyste i nie brakuje zdjęć, które nasuwają wspomnienia. Dodatkowo na kartach książki dopisano mnóstwo ciekawostek, których oglądając serial nie dostrzegłam lub takich, które dla oglądającego są ukryte. Od kulis poznałam jak zostali wybrani aktorzy, kto zdecydował o epickim już wystroju serialowych wnętrz, a także jak przebiegała promocja serialu i jego oglądalność. Komentarze twórców są zaskakujące i rzucają nowe światło na wiele scen.

W tym albumie nie znajdziecie nowych scen czy kolejnych odcinków. To raczej wspaniały ukłon dla tego, co już zostało stworzone. Prawdziwi fani mają okazję przypomnieć sobie kolejny raz przygody i rozterki bohaterów, jednocześnie patrząc na to okiem producentów. Mnie ta lektura wciągnęła tak bardzo, że mam ochotę krzyczeć jeszcze! jeszcze! jeszcze!

Serial stał się ponadczasowy i niejednokrotnie będziemy jeszcze do niego wracać. Mam nadzieję, że przyszłe pokolenia równie mocno pokochają Monikę, Chandlera, Rachel, Rossa, Joeya oraz Pheobe.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: FRIENDS. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach
Autor: Gary susman, Jeannine Dillon i Bryan Cairns
Wydawnictwo: SQN