Fantastykolożka Czarolina

Fantastykolożka Czarolina

Dziś, wśród dziecięcych czytadeł, mam dla was coś zupełnie innego. Zapraszam do świata niezwykłych stworzeń, czarów i magii. Nie od dziś wiadomo, że zaczytuje się w tego typu literaturze, ale po komiks sięgam pierwszy raz. Tym bardziej, że to zdecydowanie opowieść obrazkowa dla dziewczyn.

Przed wami “Czarolina”, komis który wydawany jest w twardej oprawie i dedykowany jest raczej nastolatkom. Ma mroczny klimat i świetnie trzyma w napięciu. Ilustracje idealnie współgrają z klimatem opowieści co sprawia, że czytelnik wciąga się natychmiastowo.

Czarolina, to zwariowana bohaterka, która chce zostać znawczynią fantastycznych stworzeń, krótko mówiąc fantastykolożką. Jest bardzo odważna i ma niesamowity talent, dlatego też bierze udział w letnik kursie na wyspie Vorn, która już od pierwszych chwil zachwyca ją swoim mrocznym klimatem. Właśnie w tym miejscu, bohaterka ma się nauczyć kim są kryptydy i jak z nimi postępować. W związku z tym, czekają na nią niezliczone zagadki i przygody.

Komiks opatrzony jest dobrym humorem i barwnymi ilustracjami. Język jest typowo młodzieżowy, a cała historia przypadnie do gustu w szczególności dziewczynom. Ja bawiłam się bardzo dobrze i z przyjemnością przeczytam kolejne z serii.

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper Collins , Egmont